Tyrol Wschodni - kraina południowych stoków

W otoczeniu najwyższych gór Austrii, tam, gdzie nigdy nie brak śniegu, turyści korzystają z zimowych atrakcji i raczą się przysmakami regionalnej i międzynarodowej kuchni. 350 kilometrów tras zjazdowych, południowe stoki i 241 szczytów o wysokości przekraczającej trzy tysiące metrów.

WYGRAJ TYGODNIOWY URLOP W AUSTRII! | Lubisz narty? Polub Na narty .

Wschodni Tyrol przyciąga turystów siedmioma ośrodkami narciarskimi, które oferują wyjątkowo atrakcyjną relacją ceny do jakości usług. Tradycja i gościnność nadają ton regionowi. Paleta możliwości jest przy tym niezwykle szeroka. Mistrzowskie trasy zjazdowe (350 km) - od najłatwiejszych po wyjątkowo ambitne: we Wschodnim Tyrolu każdy narciarz znajdzie swój własny "stok-wyzwanie". Zdecydowana większość stoków jest położona na południowych zboczach Alp, co daje możliwość korzystania z wielu godzin słońca. Dzięki panującym tu aż do wiosny wyjątkowym warunkom klimatycznym, warunki śniegowe na wiosnę są tu lepsze, niż podpowiadałaby intuicja.

Skipass

Karnet narciarski SkiHit obejmuje wszystkie siedem regionów narciarskich we wschodnim Tyrolu, a ponadto jest wyjątkowo korzystny cenowo dla rodzin - tylko tutaj młodzi ludzie do lat 18 są przy kasach traktowani jak dzieci. Karnet SkiHit obejmuje również opisany w osobnym artykule Lodowiec Mölltaler .

Wybrane Ośrodki

Grossglockner: Kals - Matrei

110 kilometry tras, z których 90% jest sztucznie dośnieżana. Wysokości od 920 do 2600 m n.p.m. 16 wyciągów o przepustowości ponad 30 tysięcy osób na godzinę (2 gondole, 7 krzesełek i 7 orczyków). Jeden z wyciągów krzesełkowych jest ogrzewany. Snowpark przy górnej stacji "Happeck". Dodatkowo wydzielone tereny do nauki i zabawy dla dzieci.

Mapa tras Kals-MatreiMapa tras Kals-Matrei źródło: Grossglockner Resort FB źródło: Grossglockner Resort FB

Mapa tras w wyższej rozdzielczości

St. Jakob w dolinie Defereggental

54 kilometry tras, wysokości od 1400 do 2525 metrów. 7 wyciągów (1 gondola, 2 krzesła i 4 orczyki), sztuczne naśnieżanie stoków i snowpark.

Mapa tras St JakobMapa tras St Jakob źródło: http://www.stjakob-ski.at źródło: http://www.stjakob-ski.at

Interaktywna mapa tras St. Jakob.

Zettersfeld & Hochstein Lienz, Dolomity

40 kilometrów tras (16 km łatwych, 20 km średnich, 4 km trudnych), wysokość od 668 do 2278 m. n.p.m. 2 gondole, 4 krzesła, 6 orczyków. Snowpark. Część stoków sztucznie dośnieżana. 14 schronisk i chat górskich.

mapa tras Zettersfeld & Hochsteinmapa tras Zettersfeld & Hochstein źródło: lienzer-bergbahnen.at źródło: lienzer-bergbahnen.at

Interaktywna mapa tras Zettersfeld-Hochstein

Skizentrum Sillian

55 kilometrów tras (16 km łatwych, 34 km średnich, 5 km trudnych), wysokość od  1.100 m do 2.407 m. 2 gondole, 3 krzesełka (jedno ogrzewane), 2 orczyki.  Snowpark. Część stoków sztucznie dośnieżana.

Mapa tras SillianMapa tras Sillian źródło: hochpustertal-ski.at źródło: hochpustertal-ski.at

Interaktywna mapa tras Sillian .

Golzentipp

Mały, rodzinny ośrodek. 6 wyciągów, 16 km tras na wysokości od 1430 do 2250. Sztuczne dośnieżanie wszystkich stoków.

Mapa tras GolzentippMapa tras Golzentipp źródło: http://www.obertilliacher-bergbahnen.com źródło: obertilliacher-bergbahnen.com

Mapa tras w wyższej rozdzielczości .

Transport

Do Wschodniego Tyrolu z Polski można dostać się samochodem, przez Czechy lub Niemcy oraz samolotem - najbliższe międzynarodowe lotnisko jest w Salzburgu, dokąd lata m.in Eurolot. Do niektórych miejscowości można dotrzeć pociągiem, z przesiadką w Wiedniu.

Więcej aktualnych informacji na polskojęzycznej stronie austria.info oraz na stronach ośrodków.

Lubisz narty? Polub Na narty .

Copyright © Agora SA