Tiroler Oberland - jazda na granicy.

Specjalność regionu Tiroler Oberland to przekraczanie granic. Z tutejszych stoków można bardzo szybko dotrzeć do Włoch i Szwajcarii. Dziewięć dużych terenów narciarskich i jeden karnet na ponad 400 kilometrów przygotowanych tras.

Lubisz narty? Polub Na narty .

Na południe od Landeck, w górę od doliny Innu, na trójkątnym skrawku ziemi między Prutz, lodowcem Kaunertal i przełęczą Reschen, leży Tiroler Oberland. Ma własny lodowiec, transgraniczne stoki i rodzinne tereny narciarskie, czym uszczęśliwia narciarzy, snowboardzistów, freestylerów i skialpinistów. Wybór karnetów umożliwia korzystanie z kilku terenów narciarskich, a dla każdego, kto przyjedzie przed Bożym Narodzeniem, przygotowano karnet gratis.

Lodowiec Kaunertal

Długi i intensywny sezon narciarski - od października aż do czerwca - to najważniejszy atut lodowca Kaunertal. 54 kilometry stoków rozciągają się na wysokościach od 2150 do 3160 m n.p.m. Snowboardziści i freeriderzy ciągną tłumnie na lodowiec, bo znajdujący się na nim snowpark jest zawsze świetnie przygotowany do szalonej jazdy. Atrakcyjne zniżki pozwalają oszczędzić rodzinny budżet - w ofercie m.in. bezpłatny karnet "Bambini" dla wszystkich dzieci w wieku do lat 9 w towarzystwie jednego z rodziców.

Mapa tras KaunertalMapa tras Kaunertal źródło: http://www.kaunertal.com źródło: http://www.kaunertal.com

Mapa tras Kaunertal w dużej rozdzielczości.

Narty w Nauders: dwia kraje, trzy tereny narciarskie, jeden karnet

Narciarski raj na przełęczy Reschen (po włosku Resia), położony na terenie dwóch krajów, na wysokości pomiędzy 1400 a 2850 m n.p.m., ma do zaoferowania 120 kilometrów stoków, 24 najnowocześniejsze wyciągi, 25 tras zjazdowych, 3 trasy do doliny z możliwością całkowitego sztucznego naśnieżania, zbocza z głębokim śniegiem, stoki z muldami, otwarte tereny do freeride'u, rozbudowany funpark, plac zabaw Nauderixland dla najmłodszych, a dla starszych restauracje i schroniska. Wszystkie te atrakcje znajdują się na terenie narciarskim Bergkastel w Nauders i sąsiednich terenach Schöneben i Haideralm w południowym Tyrolu. Dogodne położenie i dobrze przemyślany system naśnieżania gwarantują dobre warunki narciarskie od listopada do kwietnia.

mapa tras Naudersmapa tras Nauders źródło: www.nauders.com źródło: www.nauders.com

Interaktywna mapa tras w Nauders .

Skipass - Snowcard Gold lub Ski-6

Dwa zintegrowane karnety narciarskie umożliwiają dostęp do dziewięciu dużych terenów narciarskich regionu. W zależności od tego, w której miejscowości zamieszkamy, korzystniejszy może okazać się karnet "Ski-6"(region Prutz-Ried) albo "Snowcard Gold" (Ski World Pfunds i okolice).

"Snowcard Gold" otwiera wszystkie bramki na terenach narciarskich Oberlandu: Nauders, lodowiec Kaunertal i rodzinny Fendels - oraz na największym terenie narciarskim Alp Wschodnich - Skiarena Samnaun-Ischgl. Snowcard Gold pozwala objechać na nartach 400 kilometrów stoków.

"Ski-6" obowiązuje na terenach narciarskich w Nauders, na lodowcu Kaunertal i w Fendels oraz na obszarze Tirols Skidimension Serfaus-Fiss-Ladis i na rodzinnym terenie narciarskim Venet w Zams. Ski-6 udostępnia w sumie 375 kilometrów stoków.

Więcej informacji na stronie austria.info, oraz na stronie Tiroler Oberland.

Lubisz narty? Polub Na narty .