Alpbachtal - Narciarski klejnot w austriackim Tyrolu

Mało znany, rozwijający się ośrodek narciarski Alpbachtal Wildschönau położony w malowniczej dolinie. 145 kilometrów tras, 47 wyciągów, 24 tradycyjne drewniane chaty i 3 snowparki tworzą ciekawą mieszankę dla narciarzy ceniących sobie różnorodność stacji narciarskich.

Lubisz narty? Polub Na narty.sport.pl .

Mało znany, ale godny polecenia ośrodek w jednej z najpiękniejszych alpejskich dolin w regionie Kitzbühel. Alpbach to miejscowość, która zyskała sławę jako najpiękniejsza wieś w Austrii, wyróżniająca się jednolitą drewnianą architekturą. Od zjazdu z autostrady Inntal w Kramsach do ośrodka narciarskiego można dotrzeć w zaledwie 10 min.

AlpbachtalAlpbachtal źródło: Alpbachtal źródło: Alpbachtal

Wildschönau

4 malownicze i gościnne wioski: Niederau, Oberau, Thierbach i Auffach oraz ich sympatyczni mieszkańcy to najważniejsze atuty tej wysokogórskiej doliny. Nowa kolejka gondolowa, łącząca "Ski Juwel" w jedną całość od grudnia 2012 jeździ z Inneralpbach na górę Schatzberg w Wildschönau. Tereny narciarskie rozpościerają się pomiędzy wysokościami 1050 a 2100 m n.p.m.

Trasy - 145 km

niebieskie - 32 km,

czerwone - 78 km,

czarne - 18 km

Nartostrady - 17 km

Ośrodek jest bardzo duży, w związku z czym polecamy interaktywną mapę na stronie Alpbachtal. Ponad dwie trzecie stoków jest sztucznie naśnieżanych przy pomocy ponad 300 armatek. Aktualny stan tras.

Kamery internetowe w Alpbach .

Wyciągi - 47

gondolas - 7,

krzesełka - 8,

orczyki -31

ruchomy dywan - 1

Sześciodniowy skipass dla osoby dorosłej w sezonie (od 22.12 do 22.03) to wydatek w wysokości ?197. Młodzież płaci ?158, a dzieci (do 15 roku życia!) ?98,50

Polub Na narty.sport.pl na Facebooku .