Lodowiec, góry i jezioro - Zell am See-Kaprun.

Zell am See-Kaprun - do dyspozycji narciarzy jest tutaj 138 kilometrów tras zjazdowych wszystkich stopni trudności i ponad 50 wyciągów. Bardzo dobre warunki narciarskie przez ponad pół roku, zróżnicowany stopień trudności stoków, spektakularna widok z platformy na wysokości 3000 metrów, Tauern Spa, aprés ski i regionalna kuchnia - tymi atrakcjami kusi region Zell am See-Kaprun.

Nie da się zaprzeczyć, że region narciarski Zell am See-Kaprun oferuje wyjątkową mieszankę atrakcji. Lodowiec i nowoczesne ośrodki narciarskie,  malownicze jezioro, tradycyjne alpejskie wioski oraz nowoczesne, bogate i malowniczo położone miasto Zell am See. Lodowiec Kitzsteinhorn znajduje się na wysokości 3029 metrów nad poziomem morza, a rozpościerająca się stamtąd panorama obejmuje 30 alpejskich szczytów. Na lodowcu sezon trwa od wczesnej jesieni do końca maja, a czasem nawet dłużej.

Trasy i ośrodki

źródło: materiały promocyjne

Region Zell am See-Kaprun to trzy ośrodki narciarskie- Kitzsteinhorn (lodowiec, 41 km tras), Schmittenhöhe (77 km tras) i Maiskogel (20 km tras). W dwóch pierwszych można znaleźć trasy dla najbardziej wymagających i zaawansowanych narciarzy, choć oczywiście nie tylko. Najbardziej zróżnicowany pod kątem trudności jest Schmittenhöhe. Trzecia stacja, Maiskogel, trafia raczej w potrzeby rodziny, z infrastrukturą skierowaną w dużym stopniu dla dzieci i początkujących. Oprócz wyznaczonych tras, wokół lodowca znajduje się wiele terenów freeride'owych i skiturowych. Między ośrodkami można przemieszczać się kursującymi często autobusami, bezpłatnymi dla posiadaczy skipassów.

Dojazd

Do Zell am See-Kaprun z Polski można dostać się na kilka sposobów. Samochodem, przez Czechy lub Niemcy, pociągiem, z przesiadką w Wiedniu lub samolotem. Najbliższe lotnisko jest w Salzburg, dokąd lata z Polski kilku przewoźników (bezpośrednio Eurolot, z przesiadką Austrian i inni). Z Salzburga do Kaprun jest niewiele ponad 100 km, które można pokonać autokarem (transfer z lotniska zajmuje około 2 godziny) lub wypożyczonym samochodem. Alternatywą jest lotnisko w Monachium, z którego na miejsce samochodem jedzie się około trzy godziny.

więcej informacji na polskojęzycznej stronie internetowej austria.info

Kliknij lubię to  Na narty.sport.pl na Facebooku

źródło: materiały promocyjne austria.info

Inne zewnętrzne linki:

Interaktywna, duża mapa Stoków Zell am See-Kaprun

Kamery internetowe w Zell am See-Kaprun

Interaktywna lista otwartych wyciągów i stoków.

Copyright © Agora SA