Lodowiec Mölltaler

Mölltal - jedyny w Karyntii teren narciarski na lodowcu. Jeśli wierzyć statystykom, to południowe zbocza Alp są najbardziej słonecznym regionem w Austrii. W okolicy Mölltaler Gletscher na narciarzy oczekuje w sumie 15 wyciągów (głównie krzesełkowych), 71 km tras na lodowcu i 25 km tras alternatywnych.

Z gościnności "Mölliego" mogą korzystać zwolennicy wszystkich technik narciarskich. Sezon narciarski zaczyna się tutaj w listopadzie. Zachęcające są też oferty dla rodzin: dzieci do lat sześciu jeżdżą tu na nartach gratis, dla dzieci i młodzieży do lat 18 przewidziano 50% zniżki. Kupując kilkudniowe karnety na terenach narciarskich goście otrzymują automatycznie skipass Ski Hit, obowiązujący na łącznie 106 kilometrach stoków na lodowcu Mölltal i na Ankogel oraz w całym Tyrolu Wschodnim .

Na skraju lodowca, na wys. 2800 m n.p.m., znajduje się najwyżej położony ogród zimowy w Karyntii - restauracja Eissee. W szklanych ścianach gigantycznej konstrukcji można zobaczyć odbicia okolicznych szczytów - od Scharecka przez Sonnblick aż po Dolomity Lienzkie.

Więcej informacji: www.gletscher.co.at

Lubisz narty? Polub Na narty .