St. Anton am Arlberg

Gwarantowane warunki narciarskie od początku grudnia do końca kwietnia, 79 kolejek i wyciągów na terenie całego regionu, 280 kilometrów oznaczonych stoków narciarskich i 180 kilometrów tras alternatywnych na wolnym terenie oraz wysokiej klasy snowpark to najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem St. Anton am Arlberg na zimowy urlop.

Miejsce to cieszyło się międzynarodową sławą na długo przed rozegranymi tu w 2001 roku MŚ w narciarstwie alpejskim. Oprócz warunków do uprawiania narciarstwa zjazdowego, st. Anton przyciąga turystów innymi atrakcjami.

Miłośnicy narciarstwa biegowego mają do swej dyspozycji sieć tras o łącznej długości 40 km. Tory saneczkowe w St. Anton am Arlberg, Schnann, Flirsch i Strengen oraz lodowiska, na których można zarówno kręcić piruety, jak i zagrać w "eisstocka", to kolejne sportowe alternatywy. Oprócz powyższych, ośrodek przyciąga gości ciągnącymi się do wieczora aprés ski oraz wszechstronną ofertą gastronomiczną.

źródło: materiały prasowe

St. Anton am Arlberg cieszy się zasłużoną sławą na całym świecie. To nie tylko wysokiej klasy ośrodek sportów zimowych, ale również ludzie, którzy na co dzień towarzyszą narciarzom oraz atrakcje wypełniające przyjezdnym ich wolny czas, np. kolejka gondolowa z "diabelskim młynem", centrum wellness ARLBERG-well.com , wielofunkcyjne centrum sportowe arl.rock , oraz wiele ciekawych imprez w kalendarzu wydarzeń.

 

Do Arlbergu z Polski można dostać się na kilka sposobów. Samochodem, przez Czechy lub Niemcy, pociągiem, z przesiadką w Wiedniu lub samolotem - najbliższe lotnisko to Innsbruck, na który lata Austrian, oraz Salzburg i Monachium, obsługiwane przez większą ilość przewoźników.

Więcej informacji o St. Anton | Na narty.sport.pl na FB