Narty w Vorarlbergu

Narciarzom i snowboardzistom oferuje Vorarlberg doskonałe warunki i bajkowe krajobrazy. Kto pragnie przeżyć coś wyjątkowego, odwiedzi Żelaznych Ludzi autorstwa Antony'ego Gormleya, z doświadczonym przewodnikiem wybierze się na nieprzetarte szlaki, weźmie udział w narciarskim safari albo o wschodzie słońca będzie szusował po stoku jako pierwszy.

Vorarlberg - kraina narciarstwa

Vorarlberg czerpie profity ze swej konsekwentnej, ukierunkowanej na wysoką jakość strategii i z idealnych warunków topograficznych. Dwie trzecie Vorarlbergu leży powyżej 1000 metrów. Doliny i łańcuchy górskie dzielą kraj na niewielkie, łatwe do ogarnięcia regiony.

Wiele tutejszych regionów narciarskich leży na wysokości od 1400 do 2400 metrów, gwarantującej doskonałe warunki śniegowe. Z wierzchołków można ogarnąć wzrokiem nie tylko łańcuchy górskie Vorarlbergu, ale i Alpy szwajcarskie. Tutejsze szczyty i zbocza robią imponujące wrażenie, nie są jednak tak strome, jak w wyższych partiach Alp. Stanowią udaną kompilację łagodnych i trudniejszych stoków narciarskich. W niektórych ośrodkach udało się zręcznie połączyć trasy ratrakowane i dziewicze. We wszystkich regionach narciarskich Vorarlbergu - zwłaszcza w paśmie Arlbergu - jazda na nartach po dziewiczych zboczach cieszy się już długą tradycją.

http://www.vorarlberg.travel/pl/narciarstwo/