Dojazd do Vorarlbergu

Do Vorarlbergu można bez problemu dotrzeć każdym środkiem lokomocji. Lokalna komunikacja jest bardzo dobrze rozbudowana. Połączenia autobusowe i kolejowe są ze sobą skorelowane, podobnie jak taryfy. W niektórych regionach oprócz autobusów liniowych kursują autobusy narciarskie. W dolinie Kleinwalsertal komunikacja jest dla gości hotelowych bezpłatna.

Samochodem: autostrada A96 z Monachium do Lindau nad Jeziorem Bodeńskim jest już całkowicie przejezdna - przy normalnym natężeniu ruchu można dojechać z Monachium do Bregencji w 2 godziny. Koło Memmingen autostrada A7 łączy się z A96. Od Kempten (A7) można dojechać bez winiety drogą ekspresową B19 do Kleinwalsertal.

Autostrady i drogi ekspresowe są w Austrii płatne. Jest kilka rodzajów winiet autostradowych:

winieta przejazdowa (2 euro) za jednorazowy przejazd pomiędzy punktami opłat Hörbranz i Hohenems.

winieta 10-dniowa (7,90 euro)

winieta 2-miesięczna (23 euro)

winieta roczna (76,50 euro).

Ceny dotyczą samochodów osobowych.

Koleją: wiele pociągów, w tym nocne i transportujące samochody łączą wschodnią i południową Austrię z Vorarlbergiem ( www.oebb.at )

Z Niemiec można dojechać koleją z Lindau do Bregencji. Wybierający się do Kleinwalsertal powinni udać się do Oberstdorf w Allgäu. Najbliższe stacje zajmujące się przewozem turystów zmotoryzowanych i ich aut to Monachium i Innsbruck ( www.autozug.de ).

Fly to Vorarlberg: z każdym rokiem zwiększa się liczba bezpośrednich połączeń lotniczych. Wszystkie lotniska są połączone z dworcami kolejowymi. Regularne połączenia autobusowe umożliwiają przejazd z lotniska do doliny Renu bądź do poszczególnych ośrodków nar-ciarskich. Najbliższe porty lotnicze:

Bodensee-Airport Friedrichshafen w Niemczech, 32 kilometry od Bregencji, obsługuje bezpośrednie połączenia z Frankfurtem. Turyści mogą korzystać z tanich przewodników, takich jak Intersky z Wiednia, Grazu, Berlina, Hamburga i Düsseldorfu oraz Germanwings z Kolonii;

St. Gallen-Alternhein w Szwajcarii, bezpośrednie połączenia z Wiedniem;

Allgäu-Airport Memmingen w Niemczech - połączenia wewnątrzeuropejskie;

Innsbruck - połączenia z Wiedniem i innymi miastami Europy;

Zurych - połączenia międzynarodowe.

Aktualne informacje na temat połączeń lotniczych i transferów znaleźć można na stronie:

http://www.vorarlberg.travel/pl/przyjazd

Copyright © Agora SA