6 regionów wypoczynkowych w Voralbergu

Krótka charakterystyka najważniejszych regionów znajdujących się w Vorarlbergu.

Więcej przestrzeni - więcej czasu : region Arlberg z ośrodkami narciarskimi Lech-Zürs, Klösterle i Stuben jest powszechnie zaliczany do najlepszych regionów narciarskich na świecie, co potwierdzają liczne wyróżnienia. 84 kolejki linowe i wyciągi, 280 kilometrów nartostrad, 180 km tras do jazdy w głębokim śniegu, wysokość do 2810 metrów.

Elegancja prostoty: Bregencki Las i wyjątkowa architektura - to region narciarski dla wielbicieli przyrody i wrażliwych na piękno. Poza tym wyjątkowo śnieżny, co ucieszy amatorów ski-touringu i narciarstwa alternatywnego. 93 kolejki/wyciągi, 255 km tras narciarskich, wysokość do 2060 m.

Prawdziwe góry. Doświadczyć namacalnie : Montafon z ośrodkami narciarskimi Silvretta-Montafon (Nova-St.Gallenkirch/Gaschurn, Silvretta Montafon Hochjoch - Schruns), Golm - Tschagguns/Van-dans, Gargellen, Kristberg - Silbertal i Silvretta-Bielerhöhe to prawdziwy zimowy raj z takimi perełkami krajobrazowymi, jak gwarantująca niezapomniane widoki alpejska wioska Bartholomäberg czy góra Silvretta-Bielerhöhe (2032 metrów). 64 kolejki linowe i wyciągi, 246 kilometrów nartostrad, wysokość do 2380 metrów.

Alpejski i rodzinny: alpejski region Bludenz z przystosowanymi dla rodzin ośrodkami narciarskimi w dolinie Brandnertal oraz u podnóża Sonnenkopf w dolinie Klostertal. 23 kolejki linowe i wyciągi, 85 kilometrów nartostrad, wysokość do 2300 metrów.

W ekologicznych dyscyplinach sportu specjalizuje się wyróżniony nagrodą EDEN-Award park biosfery Großes Walsertal.

Miasto i śnieg: region Bodensee-Vorarlberg z miastami Bregenz, Dornbirn, Hohenems i Feldkirch, pozwala wspaniale łączyć typowo miejską ofertę kulturalną z urokami "białego szaleństwa".

Kilka niewielkich ośrodków narciarskich, z których największym jest Laterns z sześcioma wyciągami i 27 kilometrami nartostrad. Wyso-kość do 1780 m. W Bödele 9 wyciągów, szlaki piesze i trasy biegowe.

Górskie przygody i kontemplacja przyrody: Kleinwalsertal ściśle współpracuje z sąsiednim regionem Allgäu w Niemczech. Ponadgraniczny region narciarski Kleinwalsertal-Oberstdorf preferuje jakość i autentyzm. Można do niego dojechać od strony Niemiec autostradą A7, bez konieczności kupowania austriackiej winiety autostradowej. 46 kolejek/wyciągów, 124 kilometry tras narciarskich do wysokości 2220 metrów.

http://www.vorarlberg.travel/pl/regiony_wypoczynkowe