Nice Surprise - kosz pełen niespodzianek w regionie Nassfeld

Nassfeld - największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski Karyntii należący do pierwszej dziesiątki regionów narciarskich Austrii intensywnie zaangażował się w dbanie o jakość usług, aby móc zaoferować swoim gościom odpowiedni wypoczynek w "śnieżnym zagłębiu". W ramach oferty "Nice Surprise" na gości czeka kosz pełen niespodzianek.

Najdłuższy wyścig narciarski świata. Pod hasłem "Schlag das ASS" (Pobij mistrza) 28 stycznia 2012 r. odbędzie się w Nassfeld najdłuższy wyścig narciarski świata. Podczas tego pierwszoligowego wyścigu, który trafił już do Księgi Rekordów Guinnesa, narciarze amatorzy pokonają w ramach jednego przejazdu 25,6 kilometrów zjazdów i 6000 metrów wysokości. Celem zawodników jest pobicie czasu byłego mistrza narciarstwa Armina Assingera, który objął patronat nad wyścigiem i sam także weźmie w nim udział. W tym roku po raz pierwszy w programie: Konkurs Lotów Red Bull.

Więcej informacji na www.schlagdasass.at

Ekspresowy serwis narciarski po najniższych cenach w Alpach. Na początku nowego sezonu narciarskiego trzeba zadbać o odpowiedni serwis dla desek. W Nassfeld można to wygodnie i szybko załatwić bezpośrednio przy stoku. Do świąt Bożego Narodzenia Centrum Serwisu Nart przy górnej stacji kolejki Millennium-Expres oferuje bezpłatnie ostrzenie krawędzi i tuning, a także woskowanie nart. Po świętach serwis nart będzie kosztował zaledwie siedem euro, co nadal jest najniższą ceną w rejonie Alp.

Bezpłatna przechowalnia nart to także Nice Surprise: W Nassfeld miłośnicy sportów zimowych mogą bezpłatnie oddać swój sprzęt do przechowalni przy dolnej stacji kolejki Millennium-Express lub na stoku Tressdorfer Alm, co odciąża ich od mozolnego noszenia nart ze sobą. Za niewielką opłatą do przechowalni można także oddać buty narciarskie.

Zaproszenie dla dzieci: Nice Surprise dla dzieci, choć właściwie jest to miła niespodzianka dla rodziców. Region Nassfeld zaprasza dzieci do ósmego roku życia po prostu na jazdę na nartach. Młodzi narciarze mają bezpłatny nocleg w pokoju rodziców/dziadków (wraz z wyżywieniem) i otrzymują karnet narciarski, kurs jazdy na nartach oraz wyposażenie wraz z kaskiem - to wszystko także bezpłatnie. Oferta ta jest dostępna od rozpoczęcia sezonu 3 grudnia do świąt Bożego Narodzenia oraz od 17 marca do zakończenia sezonu (15 kwietnia 2012), czyli także w czasie ferii wielkanocnych.

A poza tym: dzieci do 14,9 roku życia płacą tylko 50% wszystkich opłat narciarskich SkiHit, a młodzież do 17,9 roku życia ma 20% rabatu. Pozostałe ryczałty w ramach SkiHit dostępne są na www.nassfeld.at , można je także wykupić przez centralną gorącą linię +43/ 4285/8241.

Nassfeld w pigułce:

110 kilometrów tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności, w 100 procentach naśnieżane.

30 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów narciarskich - w tym pięć kolejek gondolowych, cztery 6-osobowe kolejki krzesełkowe (jedna z ogrzewaniem) i cztery 4-osobowe kolejki krzesełkowe.

hit regionu - kolejka Millennium-Express: najdłuższa kolejka gondolowa Alp przewozi pasażerów zaledwie w ciągu 17 minut z Tröpolach w dolinie Gailtal przez 6000 metrów długości i 1309 metrów wysokości na szczyt Kofelplatz Madritsche (prawie 2000 m n.p.m.). Zjazd w dół możliwy jest np. trasą "Carnia" o długości 7,6 km. Dolna jedna trzecia tej trasy o długości 2,2 km staje się co sobotę najdłuższą alpejską trasą z oświetleniem reflektorowym .

25 schronisk i restauracji w regionie.

Pisząc artykuł korzystałam z materiałów prasowych regiony Karyntia.

Anna Chodkiewicz

Autorka jest instruktorem narciarstwa PZN, pasjonatką białego szaleństwa. Na nartach jeździ od 30 lat, wielokrotnie wyjeżdżała z dziećmi jako instruktorka zarówno w Polsce jak i za granicą.