Tatrzańska Łomnica

Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica jest najwyżej położonym kurortem narciarskim na Słowacji z gwarancją idealnie przygotowanych i zróżnicowanych pod względem stopnia trudności tras. Zapewnia on doskonałe warunki zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy. Tylko tu można zjechać z wysokości 2196 m n.p.m., w przepięknym otoczeniu Tatr Wysokich, trasą o długości 6 km, pokonując ponad 1300 metrów różnicy poziomów!

Dzięki - rozpoczętym parę lat temu - olbrzymim inwestycjom (ok. 40 milionów euro), skupionym na budowie i modernizacji infrastruktury narciarskiej oraz bazy noclegowej, kurort prezentuje obecnie standard alpejski. Ośrodek Tatry Wysokie - Tatrzańska Łomnica oferuje 16 nowoczesnych wyciągów w tym gondole, kanapy 2-, 4- i 6-osobowe oraz kolejkę naziemną. Przepustowość wszystkich wyciągów wynosi ponad 15 000 osób na godzinę, co wraz z bezdotykowym skipassem eliminuje kolejki do wyciągów. Najnowsza, oddana do użytku w tym sezonie 6-osobowa kanapa, oprócz najbezpieczniejszej dla dzieci samozatrzaskowej osłony zachwyca też podgrzewanymi siedzeniami. 16 km naśnieżnych nartostrad gwarantuje co najmniej 5 miesięcy zimowych szaleństw. Duży, bezpłatny parking SKI IN - SKI OUT umożliwia parkowanie tuż przy stoku narciarskim i "wskoczenia" w narty zaraz po wyjściu z auta. Pojemność parkingu wynosi 400 samochodów osobowych i 10 autobusów. W tym sezonie kursuje po Tatrach także ekologiczny elektryczny skibus. Wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu narciarskiego bezpośrednio przy stacjach kolejek, szkoły narciarskie z profesjonalnymi instruktorami czy specjalny park dziecięcy Maxiland, w którym dzieci mogą korzystać z wygodnego ruchomego pasa do nauki jazdy - to kolejne niezbędne elementy komfortowego narciarskiego wypoczynku.

Miłośnicy ekstremalnych przeżyć doceniają najwyżej położoną i najbardziej stromą trasę narciarską na Słowacji, ale także inne atrakcje kurortu, jak jazda na sankach z Hrebienka (również nocna), skifom czy snowscoot. Niezapomniany przejazd wiszącą kolejką linową na Łomnicki Szczyt, skąd rozciąga się widok na monumentalną panoramę całych Tatr oraz możliwość uchwycenia najpiękniejszych chwil podczas pełnej atrakcji nocy na "dachu Słowacji" to kolejne obowiązkowe punkty programu łowców wrażeń.

Rodziny z dziećmi najprzyjemniej spędzają czas w okolicy Eueoriedki. Dzieci mogą tam szusować na idealnie przygotowanych, dzięki najnowszemu systemowi naśnieżania, niebieskich trasach. Rodzice mogą w tym czasie odpocząć w barze apres ski, skąd mogą obserwować swoje pociechy zjeżdżające po szerokim stoku. Warto wspomnieć, że dzieci do 6-go roku życia jeżdżą za darmo.

Bezpośrednio na stokach czekają na narciarzy, snowboardzistów, jak i zwykłych turystów 2 stylowe restauracje górskie na stacji pośredniej Start (1357 m n.p.m.) i Łomnickim Stawie (1751 m n.p.m.), Kawiarnia Dziadek (Kaviareo Dedo) na wysokości 2634 m n.p.m. i nowoczesne snow- i snack-bary. Wielką atrakcją w Tatrach jest otwarty w tym roku Humno Pub, znajdujący się w pobliżu stacji 6-osobowej kanapy. Głównym atutem tej miejscówki, łączącej w sobie ofertę baru apres ski, restauracji, coctail baru i dyskoteki, jest niespotykany i awangardowy wygląd. Wewnątrz z pewnością przykują uwagę zawieszony u stropu czarny Cadillac, którym jeździła Madonna, oraz prawdziwy ratrak będący unikalną i jedyną w swoim rodzaju DJ-ką.

Artykuł o nowościach w ośrodku Tatrzańska Łomnica w sezonie 2012/2013 Więcej informacji o ośrodku na stronie www.nartyslowacja.pl .

Wyciągi narciarskie - 16

kolejka naziemna - 1

gondola - 3

kolej krzesełkowa 6-osobowa - 1

kolej krzesełkowa 4-osobowa - 1

kolej krzesełkowa 2-osobowa - 1

wyciąg orczykowy - 9

przepustowość ponad 15 000 os./godz.

Trasy zjazdowe - 19

długość 16 km

nowoczesny system naśnieżania

Tatrzańska Łomnica

Informacja Turystyczna tel. kom.: +421 903 11 22 00 e-mail: info@vt.sk

Artykuł o nowościach narciarskich na Słowacji w sezonie 2012/2013