Otwieramy sezon w mocnym stylu

Łapie mróz, spadają pierwsze płatki śniegu, Twoi znajomi narzekają na pogodę, a Ty nie wiesz o co im chodzi? Znasz te uczucie? My też! To znak, że zbliża się sezon narciarski. W tym roku czeka nas otwarcie z przytupem. Już w tę sobotę ruszymy na zaśnieżone stoki Chopoku, a wieczorem rozerwiemy się na imprezie w wielkim stylu.

Winter Jasna Opening to już tradycyjne otwarcie sezonu narciarskiego w ośrodku pod Chopokiem. Wydarzenie zawsze trzyma wysoki poziom, nie tylko od strony sportowej, ale również rozrywkowej. O brak śniegu nie musimy się martwić, od wielu dni armatki pracują na całego (50 km tras, z czego ponad 35 km z systemem naśnieżania). Na otwarcie sezonu (1 grudnia) będą gotowe na pewno trasy na stronie północnej: Biela Put (trasa nr. 13), Majowa (trasa nr. 2) i Pretekarska (trasa nr. 1) oraz na stronie południowej: Zjazdárska (trasa nr. 33 A) i Panorama (trasa nr. 34 B). Pozostałe trasy będą otwierane sukcesywnie wraz z poprawą warunków śniegowych. Co ciekawe udało się zachować trochę śniegu z zeszłego roku. Dużym powodzeniem okazał się projekt naturalnej lodówki, utrzymującej śnieg nad ośrodkiem Biela Pút. To głównie próba zaoszczędzenia energii i wody, potrzebnych w ogromnych ilościach do wyprodukowania śniegu, na otwarcie sezonu. Próba zakończona sukcesem, ponieważ do dziś zostało ponad 60% zgromadzonych zapasów.

.. Marek Hajkovsky

Jak zaoszczędzić na karnetach?

Bardzo dużą zmianą w porównaniu do lat ubiegłych jest elastyczna polityka sprzedaży
karnetów. Spółka TMR, zarządzająca ośrodkiem, wzoruje się w tym przypadku na liniach lotniczych. Brzmi dość nieprawdopodobnie? W dzisiejszych czasach rzadko kto kupuje bilety na samolot w normalnej kasie. Z reguły, licząc na lepsze ceny, kupujemy w Internecie. W skrócie ma być łatwo, tanio i wygodnie. Podobnie będzie działać nowy system GOPASS, osoby kupujące bilet z dużym wyprzedzeniem mogą liczyć na bardzo dobre ceny. Na przykład pierwszy śnieg od 9 euro, Święta Bożego Narodzenia od 27 euro czy Sylwester od 38 euro. Co ważne, po zakupie mamy możliwość zmiany terminu naszego wyjazdu, ale nie możemy już z niego zrezygnować bez utraty środków. W sezonie 2018/19 program będzie testowany wyłącznie na Słowacji, w kolejnych sezonach ma być rozszerzony również o polski Szczyrk.

 

Narciarstwo to nie tylko narty…

Oficjalny początek sezonu w ośrodku Jasna Niskie Tatry to nie tylko białe szaleństwo na stoku, ale również impreza muzyczna Winter Music Opening w Happy End. Miejscu bezpośrednio na stoku pod Chopokiem, które za dnia doskonale spełnia rolę bazy wypoczynkowej i restauracyjnej z widokiem na strefę dla dzieci „MaxiLand”. Wieczorem zamienia się w prawdziwy klub muzyczny zapewniający zabawę do późnej nocy dla dorosłych.

.. .

Właśnie w tę sobotę imprezujemy tutaj w stylu FUNKY BAŠAVEL EDITION, grać będzie jeden z najlepszych i najpopularniejszych słowackich zespołów funky – Funkiez. Scenę uzupełnią bałkańskie rytmy formacji Malalata oraz sety DJ EKG, DJ Mikias, DJ Just Dave oraz DJ Pablik. Tancerki w niezwykłych kostiumach będą dopełnieniem atmosfery Winter Music Opening. Brzmi dobrze, prawda?

 

Co nowego?

Wiemy co robić wieczorem, ale jak to wygląda za dnia? W tym roku Słowacy przygotowali dla nas kilka niespodzianek i nowości. Ośrodek Jasná kontynuuje rozwijanie transportu skibusami, oświetlenia skialpinistycznego i patrolu bezpieczeństwa na nartach. Rozbudowany został również system naśnieżania, który liczy obecnie dokładnie 617 punktów produkujących śnieg. Z tego względu tak jak wspominaliśmy wcześniej, mamy gwarancję dobrych warunków na początek sezonu.

.. Marek Hajkovsky

Rozszerzono ofertę gastronomiczną o 2 dodatkowe punkty – restaurację Habarka ze słowacką kuchnią ludową oraz górską wersję street food-u w Jasná Mountain Food. Dla wymagających, wybudowano 5 nowych domków o pomysłowym i nowoczesnym designie. Dla żądnych wrażeń przygotowano Skiline Arena, profesjonalny tor z bramkami i pomiarem czasu. Przyjemną niespodzianką jest darmowy wstęp na tor (w ramach skipassu) oraz rejestracja wideo naszych poczynań. Po południowej stronie Chopoka wsiądziemy do gondoli bez tłoku, to dzięki systemowi, który wpuści przez bramki tylko taką liczbę narciarzy jaka zmieści się do środka.

.. Marek Hajkovsky


 

W Jasnej zaczynają dbać również o ekologię, w punktach gastronomicznych coraz rzadziej trafimy na plastikowe naczynia, stopniowo zastępowane przez papierowe, bambusowe lub porcelanowe odpowiedniki. Zwraca się również większą uwagę na segregację i utylizację odpadów.

Dlaczego właśnie Chopok?

Jasna to zdecydowanie największy i najbardziej nowoczesny ośrodek, tuż za naszą południową granicą. Odpowiedni dla narciarzy i snowboardzistów, początkujących i doświadczonych, dla fanów freeridu i adrenaliny, a także dla rodzin z dziećmi. Dla każdego coś się tutaj znajdzie i to jedna z większych zalet Jasnej pod Chopokiem. Miejsce w sam raz na start sezonu. Damy Wam znać jak było po weekendzie, o ile zaliczymy „happy end” i wrócimy do domu ;)