Oszczędności na słowackim stoku? GoPass

Wyjazd na narty to zawsze duży wydatek - począwszy od transportu, przez sprzęt, karnety, bazę noclegową i wyżywienie, kończąc na dodatkowych atrakcjach. Kiedy jeszcze pomnożymy wydatki przez kilkuosobową rodzinę kwota robi się pokaźna, warto więc jakoś zaoszczędzić. U naszych południowych sąsiadów działa system umożliwiający kompleksowe oszczędności na wszystkich wydatkach narciarskich w ośrodkach Jasná N~zke Tatry, Vysoké Tatry i w aquaparku Tatralandia - GOPASS.sk.

Jak to działa?

Znamy wiele programów lojalnościowych - od linii lotniczych począwszy, przez karty rabatowe poszczególnych sklepów, po punkty na stacjach benzynowych. Słowacy konsekwentnie od 2 lat realizują pomysł na kompleksowy system przygotowany dla narciarzy, który pozwala na wygodne zakupy skipasów, wejściówek do aquaparku, lekcji w szkółce narciarskiej, sprzętu narciarskiego i ubrań, produktów w wypożyczalni narciarskiej, pakietów hotelowych i pobytowych. Integracja tak szerokiego pakietu usług narciarskich w jednym programie lojalnościowym jest zjawiskiem występującym bardzo rzadko nie tylko w Europie, ale i na całym Świecie. Ośrodki narciarskie należące do Tatry Mountain Resorts (TMR) rozpoczęły już w zeszłym roku wprowadzanie jednej karty GoPass. W tym roku system został rozszerzony i działa na wszystkie usługi w ośrodkach TMR, co daje obiektywne korzyści.

Oszczędność czasu

Osobista karta czipowa służy jednocześnie jako skipass - po dokonaniu zakupu przez internet, konto karty zostaje zasilone niczym klasyczny karnet w kasie. Można więc bezpośrednio z samochodu udać się na stok, nie zważając na kolejkę do okienka - oszczędność czasu jest tu oczywista.

GoPassGoPass fot. TMR fot. TMR

Każdy narciarz może po zalogowaniu na stronie www.gopass.sk (strona w języku polskim i angielskim) sprawdzić również liczbę przejechanych kilometrów na stokach, a także zobaczyć wykres swojej aktywności na nartach w ciągu całego dnia spędzonego na stoku. Program proponuje wybór narciarskiego wyzwania - ile kilometrów planujesz przejechać tej zimy na nartach? Motywacją do zdobywania kolejnych kilometrów tras na wybranym przez siebie poziomie (Blue Power >20km, Red Diamond >50km, Black Bomb >100km) są atrakcyjne nagrody.

System przede wszystkim umożliwia internetowe zaplanowanie całego wyjazdu - od skipassu, przez noclegi, szkółkę narciarską, wypożyczalnię sprzętu, rezerwację kolejki linowej, zakup odzieży i akcesoriów, aż po imprezy dodatkowe (np. jazdę ratrakiem i kolację na stoku), aquapark, tunel aerodynamiczny i oczywiście ubezpieczenie. Na stronie internetowej znajdziemy aktualne informacje i pakiety promocyjne, a na miejscu oszczędzimy trochę czasu w kolejkach.

Oszczędność pieniędzy

W ramach portalu można zakupić karnety na region Jasna - Chopok i Szpindlerowy Młyn oraz region Tatr wysokich - Tatrzańska Łomnica, Strbskie Pleso, Stary Smokoviec. I tutaj zaczynają się bezwzględne oszczędności. Z kartą GoPass cena jednodniowego karnetu w kasie w Tatrach Wysokich, poza "wysokim sezonem" (okres od 14.01.2015 do 7.04.2015) wynosi 31 euro. Zakup przez Internet za pomocą karty GoPass obniża tę cenę o 2 euro. Przy karnetach 3 dniowych oraz 6 dniowych oszczędzamy już 5 euro. Na kolejne zniżki możemy liczyć przy atrakcjach dodatkowych, np. 4 euro zniżki za wstęp do Aquaparku Tatralandia. Ziarnko do ziarnka aż zbierze się miarka - coś w tym jest, bo przy całej rodzinie robią się to już znaczące kwoty.

Dodatkowe punkty

Na miejscu czekają nas kolejne niespodzianki - ceny podawane w euro i punktach. Zaskoczenie w sklepie z pamiątkami, a potem w hotelowej restauracji - we wszystkich miejscach prowadzonych przez TMR są dwie kolumny cennika z wyraźnym oznakowaniem karty GoPass. Okazuje się, że jak przystało na porządny program lojalnościowy, GoPass to nie tylko tańsze karnety, ale także cały system towarzyszący nam na stoku i po nartach. Za każde wydane 1 euro w programie GoPass otrzymujemy jeden punkt. Jeśli wydaliśmy już znaczne kwoty na skipassy i hotele to na karcie mamy zgromadzone kilkaset punktów, a przy każdej kolejnej kawie lub frytkach w ośrodkach TMR gromadzimy kolejne. Zebrane punkty można wymienić na konkretne produkty i usługi, np. dokupić ubezpieczenie lub przechowalnię sprzętu za same punkty lub kupić piwo na stoku za 1 euro + 30 punktów i zupę gulaszową za 2 euro + 30 punktów, a po nartach skorzystać z zabiegu Spa za 9 euro +40 punktów. System jest świetnie oznaczony i wszędzie widnieją ceny regularne oraz objęte programem GoPass.

Wybierając wypoczynek w tym regionie i tak wydajemy określoną ilość pieniędzy, więc "wymienianie" ich na bonusowe punkty jest miłym dodatkiem.

Koordynacja i skala całego systemu jest imponująca! Takiej współpracy regionalnej możemy Słowakom tylko pozazdrościć.

Żeby otrzymać kartę GoPass, należy zarejestrować się i wypełnić formularz na stronie www.gopass.sk oraz dokonać płatności online za wybrany karnet.

Więcej szczegółów, a także dokładne ceny karnetów obowiązujące w nadchodzącym sezonie w ośrodkach Tatr Wysokich, a także w Jasnej można sprawdzić na stronach  www.vt.sk/pl/cenniki/ oraz www.jasna.sk/pl/cenniki/cennik .

Źródło: www.gopass.sk