Tatry Ice Master 2015 - Mistrzostwa Świata w rzeźbach lodowych - zobacz, jak powstają najcudowniejsze konstrukcje lodowe

Pierwszy weekend lutego w Starym Smokovcu, w Tatrach Wysokich, tradycyjnie należy już do najlepszych lodowych rzeźbiarzy z całego świata. W tym roku na Hrebienku o tytuł najlepszego konkurować będzie 10 ekip z całego świata.

Królestwo Lodu w Tatrach

Na trzy dni wspaniały Hrebienok zamieni się w świątynię lodu, której nie powstydziłaby się sama Andersenowska Królowa Śniegu. O tytuł najlepszej, walczyć będą ekipy z takich krajów jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Rosja, Japonia, Włochy, Finlandia, Wielka Brytania a nawet Malezja i Tajlandia.

RzeźbaRzeźba fot. TMR/ Marek Hajkovsky fot. TMR/ Marek Hajkovsky

Muzyka, światła, lasery, animacje dla dzieci, festiwal dobrego jedzenia a wieczorem multimedialne show zachęcają do odwiedzenia nowego królestwa w Tatrach. Na koniec czeka na śmiałków intrygujące wyzwanie - możliwość zjazdu dwuipółkilometrową trasą saneczkarską, która dostarczy wielu wspaniałych wrażeń. Prędkość, śnieg, ostre wiraże, a wszystko to w promieniach zachodzącego słońca. To będzie wspaniałe zwieńczenie dnia.

Tatry Wysokie - Góry Wrażeń - 19 km tras narciarskich, najbardziej ekstremalna trasa zjazdowa i 2,5 km trasy saneczkarskiej

To nie jedyne atrakcje Tatr Wysokich. Ten, kto wybierze się na ferie lub na krótszy wyjazd weekendowy do tego ośrodka, będzie miał do dyspozycji 22 km dobrze przygotowanych tras narciarskich, 19 kolejek i gondoli wraz z najbardziej ekstremalną trasą na Siodełku w Tatrzańskiej Łomnicy. Turystów, którzy wolą widoki i spacery w pięknym otoczeniu, może skusić wyprawa i być może nocleg na szczycie Łomnicy - w budynku szczytowym znajduje się bowiem wygodny 4-osobowy apartament. Można zjeść tu znakomicie przyrządzoną kolację, a rano z wysokości 2632 m n.p.m. obserwować wspaniały wschód słońca. Jednak trzeba pamiętać, że w razie zmiany pogody można utknąć na szczycie - przy dużym wietrze kolejka nie kursuje!

Tych, którzy lubią biegówki, zapraszamy do Strbskiego Plesa, gdzie czeka 17 km świetnie przygotowanych tras biegowych, prowadzących leśnymi duktami, z widokami na skocznię i Solisko. Ci, którzy są dobrze przygotowani kondycyjnie, mogą nawet dojść do Szczyrbskiego Jeziora i zobaczyć niesamowity kolor wody oraz odbijające się w jego toni przepiękne wysokogórskie szczyty tatrzańskie.

Wszystkie trzy miejscowości Tatr Wysokich są doskonale skomunikowane dzięki darmowym skibusom i tzw. "elektriczce" - specyficznemu górskiemu tramwajowi. Nie ma co się zastanawiać. W drogę!

Więcej informacji: www.vt.sk ; www.gopass.sk ; www.regiontatry.sk