Jasna Chopok nagrodzona w prestiżowym rankingu SKIRESORT.info

Jak co roku jeden największy na świecie i najbardziej prestiżowy specjalistyczny portal narciarski SKIRESORT.info przyznaje nagrody najlepszym ośrodkom narciarskim. W tym roku w gronie wyróżnionych znalazł się ośrodek z Tatr - JASNA pod Chopokiem.

Tego roku ocenianych było 106 resortów narciarskich z 13 krajów całego świata, które były testowane przez cały ubiegły sezon przez ekspertów, specjalistów i dziennikarzy pieczołowicie wyselekcjonowanych przez portal.

Jasna pod Chopokiem zyskała wyróżnienie wśród ośrodków narciarskich z maksymalnie 80 kilometrami tras. Warunkiem wyróżnienia było otrzymanie przez resort w poszczególnych kategoriach, a było ich 18, wyniku co najmniej 4.0 z 5 możliwych gwiazdek. Jasna została wyróżniona obok takich prestiżowych ośrodków, jak: Zell Am See, Tux/Hintertux, Kaprun, Folgaria, Dachstein West.

Najlepsze oceny - możliwych 5 gwiazdek - otrzymała w następujących kategoriach:

1. Families and Children (ośrodek przyjazny dla rodzin z dziećmi)

2. Advanced Skiers and Freeriders (miejsce jazdy dla zaawansowanych i freeriderów, bogactwo możliwości)

3. Slope preparation (instalacja techniczna do transportu amatorów białego szaleństwa - kolejki, wyciągi, gondole sprzęt do naśnieżania i przygotowania tras oraz ich jakość, nowoczesność, bezpieczeństwo)

4. Orientation and safty area (bezpieczeństwo, komunikacja i oznakowanie ośrodka)

5. Mountain restaurants and gastronomy (różnorodność, jakość, oferta oraz dostęp do restauracji i punktów gastronomicznych)

Jasna w opinii oceniających staje się więc pierwszoplanowym graczem obok ośrodków alpejskich, a twierdzenie, że właśnie tam najbliżej można znaleźć wypoczynek w "alpejskim stylu", jest w pełni uzasadnione. Oznacza to między innymi gwarancję śniegu od grudnia aż po kwiecień, dziesiątki kilometrów (46 km) świetnie przygotowanych tras, nowoczesną infrastrukturę, szybkie wyciągi i wygodę korzystania z jednego karnetu w całym regionie.

JasnaJasna fot. TMR.sk. fot. TMR.sk.

Co ważne, nie brakuje w Jasnej usług na najwyższym światowym poziomie - to luksusowe hotele (m.in. Grand Jasna, Tri Studnieky) i możliwość połączenia zabawy na stoku z relaksem w doskonale wyposażonych centrach wellness&spa lub odpoczynkiem w cieple termalnych wód (TATRALANDIA).

spaspa fot. TMR.sk. fot. TMR.sk.

Wszyscy znajdą tu coś dla siebie. Rodziny z dziećmi - znakomicie przygotowane szkółki narciarskie i atrakcje, jak choćby trasy saneczkowe czy ulubione przez najmłodszych baseny. Miłośnicy freeride'u - największe w naszej części Europy tereny do jazdy poza trasami, dokładnie opisane w bezpłatnych broszurach, dostępnych także po polsku. A wszystko tylko godzinę drogi od granicy z Polską.

Pozostaje zapytać, kiedy ośrodki w Polsce staną się pięciogwiazdkowe i zaczną przyciągać na taką skalę jak te po słowackiej stronie Tatr.

Więcej informacji : www.jasna.sk http://www.skiresort.info www.tatralandia.sk .