Taka zima tylko na Słowacji! Kalendarz wydarzeń sezonu 2014/2015

Jeżeli zastanawiacie się jeszcze, gdzie spędzić zimowy urlop, to przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi, które pomogą Wam podjąć decyzję. Słowackie Tatry kuszą nie tylko niezwykłym pięknem krajobrazu, ale także nowoczesną infrastrukturą z prawdziwego zdarzenia. Warto zwrócić uwagę na przebudowane kosztem 160 mln euro ośrodki w Tatrach Wysokich (Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Szczyrbskie Jezioro) i Niżnych Tatrach (Jasna Chopok) - dzięki 650 armatkom i 17 kilometrom sieci zaśnieżania nadchodzący sezon będzie tam trwał od początku grudnia aż do świąt Wielkiej Nocy. Śnieg i dobra zabawa - gwarantowane!

Najważniejsze imprezy

Już w pierwszy grudniowy weekend w ośrodku Jasna Chopok zostanie zainaugurowany sezon zimowy 2014/2015. Tradycyjna już impreza - Winter Music Opening - odbędzie się 6 grudnia . Tym razem organizatorzy zaproponowali klimat wprost z filmów o Jamesie Bondzie. Pod patronatem magazynu Playboy na stokach Chopoku i w muzycznym Klubie Happy End szykuje się więc gorąca impreza. Znając z poprzednich sezonów rozmach, z jakim do rzeczy zabierają się Słowacy, jesteśmy pewni, że będzie bardzo ciekawie.

Winter Music OpeningWinter Music Opening fot. Czart/Skisherpa/TMR fot. Czart/Skisherpa/TM

W Tatrach Wysokich od początku grudnia będzie otwarta ciesząca się w ogromną popularnością Tatrzańska Lodowa Katedra. Znajdziecie ją ponad Starym Smokowcem, na Hrebienku, gdzie dojeżdża się nowoczesną kolejką linowo-szynową. Z powrotem można zjechać specjalną dwuipółkilometrową trasą saneczkową, którą można też zjeżdżać trzy razy w tygodniu w nocy, między godziną 19 a 21. Sanki można wypożyczyć na dole w Smokowcu. To dobra zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale dla każdego. Zwłaszcza nocne zjazdy są atrakcją, która na długo zapada w pamięć.

Na nadchodzący sezon gospodarze ośrodków przygotowali kolejne edycje znanych i lubianych wydarzeń, ale pojawią się także całkowicie nowe imprezy.

Styczeń to nie tylko okres ferii w Polsce, ale również miesiąc, w którym najwięcej dzieje się w słowackich Tatrach. W dniach od 15 do 18 stycznia odbędzie się SNOWSTER - wyjątkowa mieszanka muzyki, zabawy, rywalizacji sportowej oraz pokazów mody, jakiej jeszcze pod Tatrami nie było. Z kolei od 24 stycznia do 1 lutego 2015 Szczyrbskie Jezioro, najpiękniej położona miejscowość w Tatrach, będzie gościć uczestników Zimowej Uniwersjady. Weźmie w niej udział 470 zawodników z 32 krajów z całego świata, również z Polski. Walczyć będą o medale w biathlonie, kombinacji norweskiej, skokach narciarskich oraz najbardziej widowiskowej konkurencji - cross-country skiing.

Natomiast Tatrzańska Łomnica w dniach od 23 do 25 stycznia 2015 zamieni się w wielki plac zabaw. Rodzinny zimowy festyn "Śnieżne psy " potrwa trzy dni. Prezentacje zaprzęgów, wyścigi, pokazy ratownictwa górskiego i wspólna zabawa z czworonożnymi przyjaciółmi ludzi, liczne konkursy i zabawy dla małych i dużych - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano na ten weekend w Tatrach Wysokich. Warto wybrać się z dziećmi, które nie tylko kochają zwierzaki, ale także znajdą tu jeden z najlepiej dostosowanych do potrzeb rodzin ośrodek w Europie Środkowej.

Śnieżne psyŚnieżne psy fot. Czart/Skisherpa/TMR

Pierwszy weekend lutego tradycyjnie będzie należeć do mistrzów rzeźbienia w lodzie. Artyści z kilkunastu krajów spotkają się w Starym Smokowcu w rywalizacji o najpiękniejsze rzeźby lodowe i tytuł mistrza TATRY ICE MASTER 2015 !

Tatry Ice MastryTatry Ice Mastry Czart/Skisherpa/TMR Czart/Skisherpa/TMR

Przenosząc się do ośrodka Jasna pod Chopokiem, możemy w ostatnim tygodniu lutego (27.02-3.03.2015 ) spotkać najlepszych freeriderów za całego świata, którzy wezmą udział w JASNA ADRENALIN - najlepszych w tej części Europy zawodach dla snowboardzistów i narciarzy w stylu wolnym. CGC Jasná Adrenal~n 2015 będzie częścią światowej serii Freeride World Qualifier (FWQ) i będzie posiadać najwyższą ocenę 4*. Warto tu być nie tylko jako uczestnik, ale także jako widz - podziwianie zawodników, mierzących się z całą potęgą i grozą gór nie tylko przyprawia o dreszcz emocji, ale także przenosi nas w świat ludzi gór, o najwyższych umiejętnościach narciarskich.

Zakończenie sezonu to tradycyjnie już znakomita zabawa i jazda w marcowym słońcu podczas Bikini Skiing , które w tym roku odbędzie 14 marca 2015 . Błękit nieba, ciepłe promienie słońca, a przy tym mnóstwo śniegu po obu stronach Chopoku, a także radosna atmosfera przywitania wiosny to atuty imprezy, która od czterech sezonów podbija serca polskich turystów.

Bikini SkiingBikini Skiing fot. Czart/Skisherpa/TMR fot. Czart/Skisherpa/TMR

Chyba nie ma już wątpliwości, że prawdziwi narciarze w tym roku na pewno zawitają w słowackie Tatry!

Więcej informacji na www.jasna.sk , www.vt.sk