Wybierz się na ferie, tam gdzie zawsze jest śnieg. Jasna nagrodzona "World Snow Award 2014".

Od zeszłego roku narciarzy i snowboardzistów gnębi jedno pytanie: "Gdzie jechać, aby mieć gwarancję jazdy, dobrego wypoczynku i braku kolejek do wyciągu?". Oczywiście, można wybrać dalekie kraje, lodowce w Alpach, Kanadę, USA czy Skandynawię. Ale coraz więcej osób w Polsce przekonuje się do Jasnej na Chopoku. Kompletnie przebudowanego ośrodka zimowego mieszczącego się tylko 1,5 godziny jazdy od polskiej granicy.

Kosztem 130 mln euro oraz 6 lat intensywnej pracy i uzgodnień, zbudowano tutaj ośrodek, który nie tylko dorównuje, ale czasami również przewyższa, np. pod względem kosztów, ośrodki w Alpach. Ośrodek Jasna dysponuje łącznie 30 kolejami linowymi i wyciągami, które są w stanie przetransportować ponad 30 tys. osób na godzinę. W nadchodzącym sezonie zimowym turyści dostaną do dyspozycji w sumie 46 km tras i nartostrad, w tym ponad 7 km tras trudnych, niemal 18 km tras średnio trudnych i 11 km łatwych. Trawersy o łącznej długości 9 km prowadzą po obu stronach Chopoku, a niemal 30 km tras zjazdowych i nartostrad jest naśnieżanych przez pięć miesięcy w roku. Istnieje też możliwość jazdy przy sztucznym oświetleniu.

MapaMapa fot. Czart/Skisherpa/TMR fot. Czart/Skisherpa/TMR

Siedem bezpłatnych parkingów, szkółka narciarska, snowpark, 8 stref freeride'owych, 11 sklepów sportowych oraz kompletny serwis hotelowy "ski in ski out" dopełniają wizerunek miejsca, w którym nie będziemy się nudzili, bez względu na to, czy przyjechaliśmy pojeździć w puchu i obcować z przyrodą, spędzić atrakcyjne ferie z rodziną, czy też poszaleć w snowparku i dobrze zabawić się wieczorami.

Jasna z World Snow Awards

Rozwój ośrodka, coraz lepsze oceny narciarzy i snowboardzistów, zostały dostrzeżone przez jury prestiżowego międzynarodowego konkursu World Snow Awards 2014 w Londynie , gdzie Jasna otrzymała nagrodę " The Best up and coming resort " dla najszybciej, najprężniej rozwijającego się ośrodka, do czego przyczyniły się wysoka jakość obsługi i bardzo dobre opinie użytkowników już z 37 krajów (więcej na www.telegraph.co.uk ). Warto podkreślić, że Jasna została wyróżniona obok takich uznanych ośrodków narciarskich, jak ISCHGL (Austria), Breckenridge (USA) czy Whistler (Canada). To kolejna nagroda, jaką otrzymał ośrodek w Jasnej. Wcześniej został wyróżniony przez Skiareateste .

Snowmaster najlepszy w regionie

Prognozy opadowe dla Europy niestety nie są najlepsze, dlatego warto wybrać takie miejsce, w którym tak jak w poprzednich latach będzie pewność śniegu. Jasna należy do takich miejsc, dzięki kilku czynnikom związanym z ukształtowaniem terenu, wysokością nad poziomem morza, ale również technologii zastosowanej w ośrodku i zatrudnionym w nim specjalistom, tzw. snowmasterom. Chopok przypomina trochę nasze Tatry, czyli ich zachodnią część, stanowi więc zaporę dla krążących chmur, przez co jest większe prawdopodobieństwo występowania tam opadów. Oczywiście, czasami okupione to jest wyższymi temperaturami i większą wilgotnością oraz iście skandynawskimi powiewami wiatru, ale daje pewność, że w promieniu 300 km nie znajdziecie lepszego dużego ośrodka narciarskiego. Duże pieniądze włożone w system naśnieżania i przygotowania tras znajdujący się na 11 km,  450 armatek śnieżnych,15 ratraków które dziennie przejeżdżają 1000 km w ciągu 7 godzin czy ekologiczny, zasilany deszczówką zbiornik o wielkości 18 tys m.3 do produkcji sztucznego śniegu dają gwarancję udanych śmigów.

JasnaJasna fot. Czart/Skisherpa/TMR fot. Czart/Skisherpa/TMR

Najlepsza jazda za niewygórowane pieniądze

Z każdym sezonem ilość atrakcji na Chopoku wzrasta. Działająca od zeszłego sezonu restauracja widokowa Rotunda przyciąga nie tylko tych, którzy chcą odpocząć po intensywnej jeździe na stoku, ale również koneserów przepięknych tatrzańskich widoków. Tych, którzy chcą zakosztować prawdziwej uczty zmysłów, ośrodek zaprasza do czterogwiazdkowego Hotelu ROTUNDA , położonego na wysokości 2004 m n.p.m., czy na specjalną uroczystość - Full Moon Dinner. Inne atrakcje oferuje restauracja Von Roll, do której na wysokość 1670 m n.p.m. dostaniemy się specjalnym ratrakiem i gdzie podczas tatrzańskiego wieczoru wrażeń możemy przy kominku skosztować najlepszych smakołyków z tego regionu Europy. Jednym z wyróżników ośrodka jest adekwatność ceny skipassu do jakości. Za pobyt w ośrodku zapłacimy w zależności od terminu od 24 do nawet 250 euro za dobę za osobę, a Slovakia Super Skipass na 7 ośrodków (JASNÁ N~zke Tatry, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Aquapark Tatralandia, PARK SNOW Donovaly, Maline Brdo - Ružomberok, Snowparadise Veeká Raea Ošeadnica + Špindleruv Mlyn) i 117 km tras narciarskich do wykorzystania przez dowolnych 10 dni w sezonie kosztuje 290 euro, z kolei karnet na cały dzień do ośrodka można kupić w internecie za 28 euro .

A po nartach Tatralandia

Jedną z najważniejszych zalet wyjazdu do Jasnej jest możliwość korzystania w ramach skipassu lub specjalnej oferty pobytowej aqua&ski z największego w tej części Europy parku wodnego Tatralandia. Łatwo się do niego dostać samochodem lub specjalnymi skibusami. Można tu poleżeć pod palmą i podziwiać tropikalną roślinność (Tropical Paradise), kąpiąc się w 9 basenach - w tym w 2 z ciepłą wodą morską i 2 na zewnątrz (również z ciepłą wodą termalną). Jest tu kilkanaście zjeżdżalni, z których najdłuższa ma 100 m. Turyści mają w Tatralandii ( www.tatralandia.sk ) zapewniony wypoczynek i możliwość kąpieli niezależnie od kaprysów pogody. "W tym roku na rodziców i ich pociechy czeka miła niespodzianka" - mówi Sylvia Artzova z TMR. "To specjalna BIO sauna dla dzieci, już od 3. roku życia. Temperatura w saunie będzie kontrolowana i umożliwi przebywanie dzieci wspólnie z rodzicami nawet do 25 minut. W strefie saunowej dla dzieci dostępne będą również jacuzzi i minibasen z solankową wodą. Atrakcje powinny maksymalnie zregenerować dzieci i dorosłych do kolejnych wyzwań na stoku, a rodzicom dodatkowo umożliwić relaks i zapewnić mocną dawkę energetycznej hydroterapii".

Nie czekaj na karnet, kup wygodnie w Internecie

Liczne zniżki, wygoda oraz odbiór karty lojalnościowej z dostępem do dedykowanego portalu www.GOPASS.sk , na którym możecie sprawdzić ilość przejechanych kilometrów, zebrane punkty, wziąć udział w konkursie czy też zarezerwować miejsca na organizowane w ośrodku eventy i koncerty. Dzięki GOPASS można również zarezerwować sprzęt w Tatry Motion, lekcje w szkole z instruktorami lub wymienić punkty na nagrody. Od tego roku dzięki GOPASS można także kupić karnet do Spindleruv Mlyn w Czechach, a w niedalekiej przyszłości karnet na jazdę w Szczyrku (ośrodki COS i SON).

Więcej informacji na: www.jasna.sk , www.gopass.sk