Bikini Skiing 2014 na Chopoku

Słońce, temperatura nawet do 14 stopni, góry pokryte śniegiem i Jasna pod Chopokiem. To miejsce kusi na wiosnę pasjonatów sportów zimowych, którzy lubią połączyć jazdę na nartach z opalaniem. W sobotę, 15 marca, Słowacy zapraszają na coroczne Bikini Skiing do Jasnej.

Na stokach Chopoka leży od 40 do 80 cm śniegu, w tym około 4 cm świeżego, który spadł w miniony  weekend. Przepiękne krajobrazy rozciągające się ze szczytu góry, widziane z tarasu Rotundy, zachęcają możliwością jazdy na nartach w pełnym słońcu, w dobrych warunkach - szczególnie w godzinach rannych, od 8.30 do 12.00, kiedy śnieg jest twardy, a stoki przygotowane. Przeczytaj więcej o wiosennych wyjazdach na narty, do Polski, Czech, na Słowację i w Alpy .

Każdy uczestnik szusujący w bikini otrzyma prezent oraz bezpłatne wejście na wieczorną imprezę Brasil Bikini Party w Happy End Club! W ciągu dnia można wygrać ciekawe nagrody od firm Remington, Remivar i Varta. Polską gwiazdą tegorocznego Bikini Skiing będzie znana modelka i aktorka MAJA BOHOSIEWICZ, która osobiście będzie zagrzewać do boju uczestników wydarzenia.

fot. WM/Czart

Program BIKINI SKIING 15 marca 2014

9.00-12.00 - rejestracja uczestników Bikini Skiing

11.00-11.30 - Next Road

11.30-11.45 - Miguel A. Quezada

12.00-12.30 - Barbarossa

12.30-13.00 - Bikini Skiing, zjazd na snowboardzie i na deskach

13:00-13:15 - ogłoszenie zwycięzców Bikini Skiing

13.15-13.30 - Miguel A. Quezada

13.30-14.00 - Hrdza

Warunki i prognoza

Warunki na trasach i pogoda na północnych i południowych stokach Chopoka zdecydowanie dopisują, czynnych jest 35 km tras i kilkanaście kolejek: dobry śnieg na stokach, mnóstwo słońca, błękitne niebo oraz możliwość położenia się na leżakach i spożycia dobry słowackich napitków zachwycą wielbicieli jazdy zarówno na dwóch, jak i na jednej desce. Co ważne, od 10 marca karnety kupiony przez internet są tańsze o 20%.

Na sobotni poranek w ośrodku Jasna-Chopok zapowiadane jest słońce z niewielkim zachmurzeniem. Potem stopniowo ma się chmurzyć, a wieczorem sypać śniegiem. W niedzielę szanse na słońce są marne, ale na jazdę w świeżym śniegu już zdecydowanie większe.

Co po nartach na Chopoku? Symulator swopodnego spadania!

Oprócz atrakcji wodnych obok Tatralandii warto spróbować swoich sił na symulatorze swobodnego spadania Super Fly. Jest to ogromny pionowy tunel z okrągłą szklaną komorą lotu o średnicy 4,3 m i całkowitej wysokości ponad 17 m (czyli wysokości czteropiętrowego bloku), w którym można spróbować, jak to jest, kiedy wiatr wieje z prędkością około 270 km na godzinę! Potężne dysze wytwarzają ciąg powietrza, który niczym ogromny odkurzacz zasysa powietrze od góry. Dzięki temu, że prędkość tego sztucznego wiatru można regulować, stwarza to świetne warunki do treningu, a fakt, że wszystko odbywa się ze stuprocentową gwarancją bezpieczeństwa, sprawia, że jest to świetna zabawa dla każdej zdrowej osoby w wieku od 6 do 100 lat.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.gotatry.sk, natomiast szczegółowe fakty dotyczące Jasnej znajdują się na stronie ośrodka www.jasna.sk. Atrakcje parku wodnego można sprawdzić na stronie www.tatralandia.sk, a szczegóły dotyczące otwarcia i dostępności Super Fly na stronie www.superfly.sk.

źródło: informacja prasowa