Polski weekend na Słowacji - relacja

To były dwa prawdziwie polskie dni w słowackim ośrodku Jasna pod Chopokiem, gdzie odbyła się II edycja Polskiego Weekendu. Impreza miała miejsce 14-15 lutego w największym w Europie Środkowej ośrodku zimowym, gdzie w dniach 26.2. - 6.3. 2014 odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim Juniorów, w których wystąpią również alpejczycy z Polski.

Na uczestników imprezy czekało ponad 80 cm śniegu, a w trakcie weekendu spadło kilka centymetrów świeżego puchu. O tym, że w promieniu 200 km nie ma lepszych warunków do uprawiania zimowego szaleństwa, przekonali się bezpośrednio polscy snowboardziści i narciarze, którzy licznie odwiedzili specjalnie zbudowane na tę okoliczność polskie miasteczko.

Poza możliwością skorzystania z dobrych warunków do uprawiania sportów uczestnicy Polskiego Weekendu na Chopoku mogli wziąć udział w zawodach, licznych konkursach, spróbować swoich sił na symulatorach sportów zimowych. Dużą frekwencją cieszył się szczególnie symulator skoków narciarskich. Każdy choć przez chwilę chciał się wcielić w rolę Kamila Stocha, Macieja Kota czy Jana Ziobry. Do wysokich lotów i wieczornego dopingowania skoczków zachęcały polskie dziewczyny ubrane w specjalnie przygotowane na tą okazję czapki HEHO produkcji Piotra Żyły. Ci, którzy chcieli nauczyć się jeździć na nartach, mogli to zrobić pod okiem polskiego alpejczyka, reprezentanta Polski Michała Kłusaka.

źródło: gotatry.sk

Przez dwa dni uczestnikom rodzinnej imprezy towarzyszyła prawdziwie górska pogoda, ale na tych, którzy zaryzykowali i przejechali na południową część Chopoka, czekała nagroda - piękne słońce, bezwietrzne niebo i cudowna zimowa aura.

Północną stronę stoku opanowali Przemek Cypryański i Marta Wierzbicka, którzy oprócz czerpania radości ze śmigów dopingowali również uczestników zabawy w śniegomistrzów, tworzących niezwykłe śniegowe postaci znane z bajek czy przyrody. - Jury miało trudny wybór - mówiła Marta Wierzbicka, która przewodniczyła obradom. - Poziom był wyrównany, każdy zespół był mocno zmotywowany i włożył mnóstwo sił w rywalizację, a przy tym było widać, że wszyscy się znakomicie bawią. Ostatecznie wybraliśmy niezwykłego lisa.

Szczerze polecam to miejsce. Trenują tutaj polscy alpejczycy, bo warunki są zbliżone do alpejskich, a ośrodek jest niedaleko granicy. Warto przyjechać szczególnie w dniach 27-28 lutego, to właśnie wtedy moja siostra Magda i jej koleżanki z reprezentacji będą walczyć o medale w mistrzostwach świata juniorów. Przyjedźcie i dopingujcie naszych młodych zawodników - zachęcał polskich gości zawodnik teamu HEAD Michał Kłusak.

- Bardzo nas cieszy, że impreza się rozwija i rośnie. Te dwa dni zimowej zabawy upłynęły w niesamowitej atmosferze. Na wszystkich gości z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, którzy w tym czasie odwiedzili Jasną, czekała moc wrażeń. Mieliśmy szansę zaprezentować wszystkie uroki naszego kurortu, ale także wszyscy wspólnie dobrze się bawić, przeżywając zwycięstwo waszego rodaka Kamila Stocha w skokach narciarskich. Gratulujemy , trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i zapraszamy do Jasnej. W naszym ośrodku Polacy czują się jak u siebie i wierzę, że będą tutaj wracać między innymi na kolejną edycję Polskiego Weekendu - mówiła Sylvia Artzova z Tatry Mountain Resorts, które jest właścicielem m.in. ośrodka Jasna Chopok i Tatralandii oraz organizatorem rodzinnego weekendu dla Polaków.

Czytaj więcej o ośrodku Jasna-Chopok

źródło: Informacja prasowa