Sezon w Tatrzańskiej Łomnicy rozpoczęty

Po Chopoku ruszył kolejny ośrodek u naszych południowych sąsiadów. W Tatrzańskiej Łomnicy właśnie uruchomiono nowoczesną, 15-osobową gondolę na Skalnaté Pleso (1768 m. n.p.m.). Zastąpiła bardzo już wysłużoną, czteroosobową gondolę.

Dwa tygodnie temu w Jasnej pod Chopokiem odbył się Winter Music Opening, a w miniony weekend podwoje dla narciarzy otworzyła Tatrzańska Łomnica.

Chcesz być na bieżąco z narciarskimi wydarzeniami? Polub Na narty.sport.pl na FB !

Leżąca kilka kilometrów od polskiej granicy Tatrzańska Łomnica od kilku lat mocno inwestuje w infrastrukturę narciarską - powstają nowe kolejki linowe, trasy zjazdowe. Obecnie ośrodek obejmuje ponad 12 kilometrów tras, w tym najdłuższą na Słowacji, sześciokilometrową i pokonującą ponad 1000 metrów różnicy wysokości trasę prowadząca z Łomnickiej Przełęczy.

-Właśnie otworzyliśmy nowoczesną 15-osobową gondolę ze stacji Start na Skalnaté Pleso, która zastąpiła wysłużoną czteroosobową kolejkę. Nowa gondola będzie wywozić 2400 osób w ciągu godziny i znacznie zwiększy komfort narciarzy i snowboardzistów - powiedział Juraj Chovaniak z Tatry Mountain Resorts.

W miniony weekend amatorzy sportów zimowych uczestniczyli w inauguracji nowej gondolki. Znakomita pogoda, słońce i lekki mróz sprawiły, że warunki były prawie alpejskie. Do zabawy na śniegu zagrzewał DJ Floor wspólnie z animatorami z Polski. Kilkaset osób bawiących się w dolnej części kolejki na Łomnicę z upodobaniem korzystało z symulatorów sportów zimowych; w szkółce MaxiLand można było pojeździć na tubach, snowbike'ach, czy najbardziej popularnych jabłuszkach, talerzach i innych sprzętach. Ci, którzy zapragnęli po prostu wypocząć w promieniach słońca, korzystali z bogatej oferty apres ski - barów oraz rozłożonych leżaków.

Niedaleko od Tatrzańskiej Łomnicy, na południowych stokach Tatr Wysokich, leży Szczyrbskie Jezioro. Ta mniejsza stacja oferuje zupełnie inny klimat do jazdy na nartach. W prawdziwie wysokogórskiej scenerii można szusować z widokiem na ośnieżone tatrzańskie szczyty, wyrastające przed narciarzem. Trzy kolejki krzesełkowe i cztery orczyki obsługują 9 km tras zjazdowych, idealnie nadających się dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z 25 kilometrów tras biegowych.

Zdjęcia: ski sherpa/marek hajkovsky.

Źródło: www.gotatry.sk.