Polski start sezonu w Tatrzańskiej Łomnicy

W dniach 14-15 grudnia 2013 nasi rodacy opanują stoki w Tatrzańskiej Łomnicy. Polskie otwarcie sezonu na Słowacji kusi narciarzy licznymi atrakcjami. Zaplanowano m.in. zawody slalomowe z nagrodami, test sprawnościowy, zabawy dla rodzin z dziećmi. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba DJ Flor.

Już w najbliższy weekend jeden z najbliższych Polsce ośrodków zimowych w słowackich Tatrach oficjalnie otwiera sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Jedną z głównych atrakcji będzie inauguracja nowej, 15-osobowej gondoli produkcji Doppelmayr, która zastąpi wysłużoną 4-osobową kolejkę. Nowy wyciąg zwiększy zdolność przewozową do 2400 osób na godzinę i skróci czas jazdy do 7 minut. Gondolka będzie pokonywać 597-metrowe przewyższenie i zostanie wyposażona w 37 nowoczesnych, odpornych na wiatr wagoników.

Atrakcje Startu Sezonu:

- namiot z symulatorami sportów zimowych

- zawody slalomowe (narty, snowboard)

- wyścigi na nartach wieloosobowych

- test sprawnościowy

- śnieżna fotobudka, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Tatrzańskiej Łomnicy i inne

Imprezę poprowadzi polski moderator Robert Jarek oraz DJ Flor.

Chcesz wiedzieć więcej? Polub Na narty.sport.pl na FB !

- Stoki, trasy i całą ofertę w Tatrzańskiej Łomnicy kierujemy w głównej mierze do rodzin - mówi Juraj Chovaoák z Tatry Mountain Resorts. - Największą popularnością w ośrodku cieszą się dwie nowoczesne kolejki linowe: 6-osobowa kanapa z pomarańczowymi osłonami i podgrzewanymi siedzeniami oraz 8-osobowa kanapa z niebieskimi osłonami i specjalnym systemem bezpieczeństwa Kids-stop. Dzięki niemu rodzice mogą być spokojni, nawet jeśli ich pociechy lubią się wiercić. Potocznie mówimy, że Tatrzańska Łomnica to rodzinne stoki. Oczywiście ci, którzy jeszcze nie potrafią jeździć na nartach, mogą skorzystać z Maxiland Skischool i pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się szusować na nartach.

Tatrzańska Łomnica, znajdująca się tylko 30 km od przejścia granicznego w Łysej Polanie, to nie tylko nowoczesna stacja narciarska, ale także jeden z najpiękniejszych tatrzańskich kurortów. Nad miasteczkiem rozpościera się majestatyczny Łomnicki Szczyt (2634 m n.p.m.), na który dostać się można spektakularnie poprowadzoną kolejką linową - ostatni etap prowadzi bez żadnych podpór nad kilkusetmetrową przepaścią. Ze szczytu rozpościera się panorama na polskie i słowackie Tatry - widać stąd wszystkie najważniejsze szczyty.

-Tatrzańska Łomnica to idealne miejsce, żeby nauczyć się jeździć, ale są też trasy dla średnio oraz bardziej zaawansowanych, jak Łomnickie Siodło - mówi instruktor szkoły Fun School z Podstolic, Marcin Dziurny. - Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wszystkie atrakcje będą dostępne za darmo.

Całość imprezy będzie relacjonowana w RMF FM. Podczas weekendu w godzinach 10-16 Daniel Dyk wraz z ekipą radiową będą na żywo nadawać z Tatrzańskiej Łomnicy i rozdawać nagrody w postaci karnetów i weekendowego wyjazdu rodzinnego do hotelu Grand Praha - najbardziej luksusowego w całym kurorcie, będącego jednym z symboli miasteczka (www.grandpraha.sk).

Więcej informacji: www.nartyslowacja.pl.