Słowacja start - rozpoczęcie sezonu

Już w najbliższy piątek, 29 listopada, nasi południowi sąsiedzi zainaugurują sezon zimowy w Niżnych Tatrach. Otwarcie wyciągów nie jest jeszcze pewne, choć są na to dość duże szanse, na co liczą zaproszeni goście wraz z księżną Buckingham. Nie, nie chodzi tu o Kate Middleton, ale o jedną z najlepszych artystek słowackich o pseudonimie Celesta Buckingham. Wszystkich chętnych zapraszamy do ośrodka zimowego w Jasnej pod Chopokiem na Muzyczne Otwarcie Sezonu 2013/2014.

100 armatek śnieżnych na Chopoku

Wszyscy narciarze z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie sezonu. Słowacy zwykle w pierwszy weekend grudnia inaugurują sezon w Tatrach. Tak będzie i w tym roku. W najbliższy weekend, 29 listopada - 1 grudnia, odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu wraz wielkim muzycznym show w klubie Happy End. Gościło tu już wielu znakomitych wykonawców i gwiazd, także z Polski. Występowały w nim Marika, Patricia Kazadi czy Ewa Farna. Na razie pogoda nie rozpieszcza fanów zimowego szaleństwa, synoptycy przewidują jednak znaczne ochłodzenie pod koniec tygodnia. "Z niedzieli na poniedziałek 25/26 listopada 100 armatek śnieżnych rozpoczęło swoją pracę w ośrodku w Jasnej jak powiedziała Zuzanna Fabianowa z TMR - jeżeli utrzyma się obecna pogoda i minusowa temperatura (minus trzy, cztery stopnie), to goście będę mogli założyć narty i zakosztować zimowych szaleństw".

W piątek 29 listopada na Chopoku rozbłyśnie dwumetrowa choinka świąteczna, która aż do święta Trzech Króli będzie towarzyszyć narciarzom. Przy tej okazji odbędzie się otwarcie nowej panoramicznej restauracji Rotunda, z której przy dobrej pogodzie turyści będą mogli podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w górach na Słowacji.

Sobotni program, 30 listopada, rozpoczyna się od sportowych wyzwań w centrum BMW xDrive w Jasnej, gdzie pasjonatów szybkości zapraszają instruktorzy jazdy BMW. Będzie można spróbować swoich sił na torze wyścigowym i zobaczyć, jak w zimie sprawują się znane niemieckie maszyny sportowe. Przez cały dzień będą otwarte bary apres-ski, a w nich specjalna oferta napojów i drinków oraz muzyka na żywo w wykonaniu FEELHARMONX, L & J Deejays i MR. SMITH oraz Drum show - CAMPANA BATUCADA. Wieczorem w klubie Happy End wystąpią gwiazdy dance: Tina, Celeste Buckingham, DJ BON FINIXA, grupa taneczna Grimmy DANCE COMPANY SL oraz DJ EKG.

Źródło: www.nartyslowacja.pl