Słowackie Apres Ski, czyli co po nartach po drugiej stronie Tatr

Wspomnienia z wyjazdów narciarskich na Słowację sprzed dziesięciu lat są mniej więcej takie: "Fajne góry, niekoniecznie dobrze przygotowane stoki i wielka smuta wieczorami". O tym, że stoki i wyciągi zmieniły się nie do poznania wiedzą już chyba wszyscy. Nie każdy zdążył jednak docenić rozbudowaną ofertę apres ski naszych południowych sąsiadów. Jest coraz więcej powodów, by po dniu spędzonym na stokach Chopoka czy Łomnicy nie wracać od razu do Polski.

Po pierwsze Aqua Parki

Aquapark Tatralandia to największy tego typu kompleks w naszej części Europy. Znajduje się zaledwie 20 km od wyciągów na Chopoku i można do niego dojechać skibusem.Każdy kto choć raz odwiedzi Tatralandię będzie pod wrażeniem. Zimą zewnętrzna część kompleksu - Funpark Tatralandia, jest zamknięta, ale niech to nikogo nie zraża.

Tropical Paradise to ekologiczna hala w kształcie morskiej muszli. Rosną tam prawdziwe palmy i roślinność z tropików, do dyspozycji odwiedzających są baseny z wodą morską, termalną, basen do nurkowania z możliwością podziwiania świata rybek morskich i prawdziwe koralowce. Wszystko to w karaibskiej temperaturze 30 °C. , z widokiem na ośnieżone wierzchołki Tatr.

Przez cały rok poza wylegiwaniem się pod palmami można korzystać z pięciu zjeżdżalni, relaksować się w dziewięciu basenach czy zregenerować ciało w Saunowym Świecie Celtów .

Więcej informacji o Tatralandii

Spa & Welness

Tatralandia, oprócz basenów, zjeżdżalni i wód termalnych oferuje rozbudowaną ofertę welness. Można zatrzymać się w tutejszym hotelu i codziennie po nartach poddawać zabiegom takim jak masaże, okłady, maseczki czy elektrolecznictwo. Nazwy dostępnych pakietów, jeśli nie mówią same za siebie, to brzmią bardzo zachęcająco. Chocolate Packet, Wonderfull Skin, Anticellulite Packet, Slim Body, Beauty Woman czy Sporty Man.

Więcej informacji można znaleźć  na stronie ośrodka .

Aquacity Poprad

W pobliżu drugiego pod względem wielkości ośrodka narciarskiego Słowacji, Tatrzańskiej Łomnicy , położony jest kolejny potężny Aquapark - Aquacity Poprad. Znajdziemy tam baseny z wodą termalną o temperaturze 36 i 38 stopni, wydobywaną z głębokości 1300 metrów pod ziemią. Oprócz basenów termalnych w AquaCity Poprad na gości czeka wiele innych atrakcji. Baseny pływackie, salon masażu, komora do krioterapii, sauny a także restauracja i dużo leżaków. Znajduje się tu też prywatne centrum medyczne.

Więcej informacji o Aqua City Poprad

Szczęśliwe zakończenie, czyli dyskoteka i restauracja Happy End

Na wysokości 1117 m n.p.m.,  tuż przy początkowej stacji kolei linowej Biela Put pod Chopokiem , w ciągu dnia można odwiedzić stylową restaurację. Znajdziemy tu plac zabaw i piękne widoki na otaczające góry. Restauracja jest czynna od 11 do 17 i może ugościć 130 osób wewnątrz i 100 na tarasie.

Po południu Happy End zamienia się w bar Apres Ski a wieczorem w tętniącą życiem dyskotekę zdolną pomieścić 1000 osób. To największy tego typu lokal w okolicy, a w zimie organizuje się tu wiele imprez tematycznych. Charyzmatyczny klub stawia na świetnych DJ´ów, doskonałą obsługę, unikalne wnętrza, odpowiednie oświetlenie, słynny system jakości dźwięku FUNKTION ONE i oczywiście dobrą muzykę. Happy End zdobył nagrodę DTS WORLD AWARD 2011 w kategorii Clubs. Nagrody w różnych kategoriach przyznaje czołowy producent oświetlenia do efektów specjalnych DTS. W konkurencji biorą udział kluby z całego świata, nie wyłączając USA, Australii, Nowej Zelandii czy Japonii.

Pozostałe bary Apres ski na Chopoku

FUNIBAR nowy bar apres-ski na Priehybie, przy dolnej stacji nowej kolejki linowej FUNITEL z otwieranym przeszklonym dachem, kopułą i przepięknym widokiem. Jeden z pierwszych tego typu w Europie Środkowej.

BIELA PUT na końcu trasy Biela Put, 30 m od stacji początkowej 4-osobowego wyciągu krzesełkowego o tej samej nazwie.

ZÁHRADKY na końcu trasy Jeleni Gron, 50 m od stacji początkowej 6-osobowego wyciągu krzesełkowego

SRDIECKO przy stacji początkowej 4-osobowego wyciągu krzesełkowego Srdiecko-Kosodrevina, 40 m od Hotelu o tej samej nazwie

LUCKY przy stacji początkowej 4-osobowego wyciągu krzesełkowego Lucky-Vyhliadka

Czytaj więcej o nartach na Słowacji | Polub Na narty.sport.pl na Facebooku