Relaks po nartach - Aqua City Poprad

Słowacja zimą to nie tylko narty. Podobnie jak po naszej stronie gór, u podnóża południowych stoków Tatr zmęczone mięśnie mogą znaleźć ukojenie w gorących źródłach. Obok opisywanej już przez nas Tatralandii leżącej nieopodal Chopoka, jest też AquaCity Poprad położone bardzo blisko Tatrzańskiej Łomnicy.

Poprad

W samym sercu Słowacji i Wysokich Tatr, nieopodal Tatrzańskiej Łomnicy , leży miasto Poprad, będące turystycznym centrum regionu. Poprad i okolice szczycą się bogatą historią i kulturą. W okolicy znajduje się wiele pięknych kościołów i innych zabytkowych budowli. Szczególnym miejscem w Popradzie jest Spiska Sobota z mnóstwem unikalnych pamiątek historycznych. Warto też odwiedzić lokalne muzea, galerie, kościoły i dzwonnice. Niedaleko Popradu znajduje się jeden z największych zamków w Europie Środkowej - Zamek Spiski, a także miasto Lewocza, znane z wielu gotyckich i renesansowych zabytków, Park Narodowy Pieniny z przepiękną przyrodą oraz Zamek Lubowniański i skansen architektury ludowej. Na przedmieściach Popradu znajduje się międzynarodowe lotnisko.

Na narty.sport.pl na Facebooku

Baseny Termalne Aqua City Poprad

W centrum miasta znajduje się kompleks AquaCity Poprad. Baseny termalne na świeżym powietrzu dzięki nowoczesnej technologii przy użyciu filtrów UV, wypełnione są krystalicznie czystą wodą termalną. Woda w basenach wydobywana jest na głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 różnych minerałów działających korzystnie na zdrowie człowieka. W trakcie procesu technologicznego woda schładzana jest z temperatury 50°C na 36 do 38°C. Baseny posiadają powierzchnię nierdzewną, aby zminimalizować konieczność użycia chloru. Do dezynfekcji używane jest promieniowanie UV, łagodne dla skóry i dla oczu.

Na spragnionych relaksu czekają kryte baseny relaksacyjne Blue Sapphire z dużą ilością atrakcji wodnych, jacuzzi, dyszy masujących i perełek oferują wyjątkowy relaks w wodach termalnych. Do dyspozycji są dwa baseny - basen zewnętrzny z czterema oddzielnymi zatokami, oferujący relaks w wodzie termalnej o temp. 34°C, oraz basen wewnętrzny z wodą termalną o temperaturze 30 °C, w którym znajdują się ściany wodne oraz urządzenie do tworzenia fal. Co wieczór po zmroku całe pomieszczenie ożywa światłami chromoterapii, relaksującą muzyką i wyjątkowym laserowym show.

Na najmłodszych (i nie tylko) czeka kilka zjeżdżalni, w tym dwie kryte, a co za tym idzie całoroczne - Twister i Czarna Dziura, a także ślizgawki, sztuczne fale i inne tego typu atrakcje.

Baseny sportowe, welness, krioterapia

Oprócz basenów termalnych w AquaCity Poprad na gosci czeka wiele innych atrakcji. Baseny pływackie, salon masażu, komoroa do krioterapii, sauny a także restauracja i dużo leżaków. Oprócz bycia centrum rozrywki, ośrodek jest też prywatnym centrum medycznym.

Informacje praktyczne

U szczytu sezonu AquaCity Poprad miało złą sławę dużych kolejek. Ośrodek konkuruje z rozbudowaną w tym roku Tatralandią . Zabrała mu część klientów, co, z perspektywy gości, działa raczej na korzyść. Poza weekendami ilość ludzi jest jak najbardziej znośna, a wizyta w AquaCity Poprad staje się przyjemnym, relaksującym zwieńczeniem narciarskiego dnia.

2-3 godzinna wizyta to koszt rzędu ?16 od osoby dorosłej i ?13 za dzieci. Ośrodek oferuje wiele zniżek, pakietów i promocji, które najlepiej sprawdzać bezpośrednio na stronie AquaCity Poprad .

Ekologia

Ważnym elementem działania AquaCity jest ochrona środowiska i ograniczenie wpływu, jaki wywiera działalność dużego ośrodka turystycznego położonego w wyjątkowo pięknym, naturalnym miejscu. Wykorzystanie energii słonecznej i wód geotermalnych pozwala na praktyczną niezależność energetyczną ośrodka i zapobiega emisji do atmosfery 27 ton związków węgla każdego dnia. Energia cieplna jest otrzymywana z wód geotermalnych, znajdujących się w olbrzymich podziemnych jeziorach u podnóży Tatr Wysokich, tylko kilka kilometrów od AquaCity. Po odzyskaniu energii w największych w Europie wymiennikach ciepła, woda jest ponownie przetwarzana, podgrzewana z powrotem do 49 stopni Celsjusza i proces się powtarza. Energia cieplna jest znów odzyskiwana, a schłodzona woda zwracana jest do Ziemi, gdzie może powtórzyć cały proces od początku. 9 października 2007 AquaCity zostało laureatem międzynarodowego konkursu World Travel Awards 2007 w kategorii "Worlds Leading Green Resort" za rok 2007 - Najekologiczniejszy ośrodek na świecie za rok 2007.

Byliście w sezonie 2012/13 w AquaCity Poprad? Napiszcie jak było.

źródło: materiały promocyjne AquaCity Poprad