Tropical Paradise Tatralandia - Karaiby pod Tatrami

26 grudnia uroczyste otwarcie Tropical Paradise Tatralandia. Tropikalna ekologiczna hala w kształcie morskiej muszli, prawdziwe palmy i roślinność z tropików, baseny z wodą morską, termalną, basen do nurkowania z możliwością podziwiania świata rybek morskich i prawdziwe koralowce.

Wszystko to w iście karaibskiej temperaturze 30 °C. , z widokiem na ośnieżone wierzchołki Tatr. Tatralandia nie przestaje być miejscem,  w którym dorośli i dzieci znajdą mnóstwo atrakcji dla siebie.

Największy słowacki aquapark położony w Liptowskim Mikulaszu, nieopodal Chopoka , już od 9 lat jest popularnym miejscem na rodzinny wypoczynek przez cały rok. 26 grudnia dla kompleksu Tropical Paradise rozpocznie się nowa era. Przede wszystkim uwalnia odwiedzających od kaprysów pogody, ponieważ w nowej hali tropikalnej panuje stała temperatura bez względu na aurę. A jedyny w tej części Europy tropikalny basen do nurkowania powinien spodobać się zarówno dużym jak i małym. Wszystko to zaledwie 15 minut drogi od centrum narciarskiego w Jasna Niskie Tatry pod Chopokiem i godzinę drogi od granicy z Polską.

LATO bez względu na pogodę

Tropikalny raj został udostępniony dla odwiedzających jeszcze latem. Przyczynił się do wzrostu atrakcyjności całego aquaparku i uniezależnił go od kaprysów pogody. Karaiby pod Tatrami zajmują powierzchnię 4 661 m2, czyli o ponad 400 m2 większą od przeciętnego stadionu piłkarskiego. Wnętrze Tropical Paradise zaprojektowano tak, aby przypominało kawałek tropikalnego karaibskiego raju z oryginalną florą, w którym średnia temperatura wynosi 30 °C. W kompleksie rosną  palmy, z których najwyższa ma ponad 10 m wysokości. Od lata otwarta jest strefa wypoczynkowa z leżakami pod palmami i atrakcyjna restauracja z karaibską kuchnią. Co ciekawe, materiały wykorzystane przy budowie kompleksu po raz pierwszy zostały zastosowane w naszej szerokości geograficznej. Zadaszenie wykonano ze specjalnej folii, która gwarantuje całkowitą przejrzystość. Materiał ten był wykorzystany na przykład w projekcie stadionu olimpijskiego w Pekinie. W przypadku Tatralandii ten typ zadaszenia zapewnia odwiedzającym jeszcze lepsze widoki na panoramę Tatr, a ponadto umożliwia naturalne opalanie.

W sezonie zimowym dla odwiedzających zostaną udostępnione cztery nowoczesne baseny z wodą termalną, czystą wodą i wodą morską. Strefę relaksacyjną od strefy zabawy będzie oddzielał ogromny statek piratów z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Magnesem, który na amatorów nieco innych atrakcji niż zjeżdżalnie, będzie basen do nurkowania umożliwiający podglądanie podwodnego świata. Własny basen będą miały również kolorowe rybki morskie i korale, które będzie można podziwiać przez szybę z basenu do nurkowania. Dla spragnionych tego typu wypoczynku, tuż obok aquaparku znajduje się kompleks Tatralandia Holiday Village z tradycyjnymi domami z bali i apartamentami oferujący 700 miejsc noclegowych. Dla zakwaterowanych tam gości, dojazdy na stoki do Jasnej AQUA-SKI Busem - gratis.

Więcej informacji - codziennie:

Infocentrum TATRALANDIA HOLIDAY RESORT

Infolinia: +421 915 834 644, e-mail: info@tatralandia.sk,

Strona www: www.tatralandia.sk

źródło: Materiały Promocyjne TMR (Tatra Mountain Resort)