Nowości w Tatrzańskiej Łomnicy

Sezon 2012/2013 przynosi kilka nowości w stacji Tatry Wysokie - Tatrzańska Łomnica. Ten popularny i lubiany przez Polaków ośrodek stale podwyższa swój poziom. Choć zmiany nie są tak spektakularne jak na Chopoku, z pewnością zostaną docenione przez narciarzy przyjeżdżających do Tatrzańskiej Łomnicy

Chcesz być na bieżąco z nowościami na Słowacji? Dodaj Na narty.sport.pl na Facebooku.

Amatorzy białego szaleństwa, korzystający do tej pory z wyciągu Lomnickie Sedlo, na pewno będą mile zaskoczeni. Mocno wysłużone krzesełka, nabrały świeżości wraz z nową skórzaną tapicerką. To jednak nie koniec udogodnień.

Dotychczasowe kasy przy dolnej stacji kolejki gondolowej zostały przeniesione w pobliże parkingu. Dzięki temu można zakupić karnet zaraz po wyjściu z auta, bez konieczności omijania zjeżdżających narciarzy i snowboardzistów.

Prawdziwym hitem tegorocznego sezonu ma być największy bar Apres-ski na Słowacji, który stanął przy dolnej stacji kolejki. W środku, oprócz dobrej muzyki, można skosztować również dań z poszerzonej oferty. Nie można pominąć pominąć rozbudowy stacji pośredniej kolejki gondolowej, gdzie znalazło się miejsce na stylową restaurację Burger Restaurant z tarasem.

Darmowy transport na miejscu dla posiadaczy skipassów oraz karty TATRY Card zapewni Regionalna Organizacja Turystyczna Vysoke Tatry. Sfinansuje ona łącznie cztery skibusy: dwa na Jeziorze Szczyrbskim ( Štrbské Pleso ), które będą odjeżdżały z centralnego parkingu bezpośrednio do ośrodka, jeden na trasie między osiedlem Tatrzańskie Zręby przez Smokowce do Tatrzańskiej Łomnicy (bezpośrednio do ośrodka). Nowością będzie kursujący kilka razy dziennie skibus na trasie między Tatrzańską Łomnicą a miejscowością Tatrzańskie Matliare. Dostępny będzie również transport na trasie Poprad - Tatrzańska Łomnica przez Wielką Łomnicę i Starą Leśną oraz wieczorna linia Poprad - Stary Smokowiec - Tatrzańska Łomnica - Stara Leśna - Wielka Łomnica - Poprad.

Opisane zmiany to cześć większego procesu modernizacji ośrodków narciarskich na Słowacji. Więcej na ten temat piszemy w osobnym artykule .

Artykuł opisujący infrastrukturę ośrodka Tatrzańska Łomnica