Tatry - olbrzymie inwestycje za południową granicą

250 gości, ambasadorów, dziennikarzy oraz miłośników białego szaleństwa uczestniczyło w specjalnym pokazie o nowościach w słowackich Tatrach. "Jedno kluczowe słówko - rewolucja" powiedział Frantisek Soltis, dyrektor handlowy TMR, po czym zaprezentował rezultaty zainwestowania 40 milionów Euro w infrastrukturę narciarską.

Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach na Słowacji? Dodaj Na narty.sport.pl na Facebooku .

Niecodzienny widok czekał w poniedziałek wieczorem na gości Multikina Ursynów w Warszawie. Mimo, że na termometrach było kilka kresek powyżej zera, to przed kompleksem w zaspie śniegu stał wagonik kolejki wysokogórskiej. Tak zainaugurowali sezon zimowy Słowacy z Tatry Mountain Resorts. Prezentacja zaczęła się niepozornie. Były problemy techniczne, dźwięk trochę skrzypiał, mikrofon nie działał a obraz czasem się rozmazywał. Była łamana polszczyzna i niezawodnie wywołujący uśmiech na twarzy język słowacki. Frantisek Soltis, dyrektor handlowy TMR, powiedział tak:

"Jedno kluczowe słówko - rewolucja. To nie jest takie coś, co zdarza się co roku. Rewolucja to jest takie coś rzadkie".

Na poparcie tych słów, zaprezentował wideo o zmianach w infrastrukturze narciarskiej na Słowacji i wtedy wszystko stało się jasne.

Fakty mówią same za siebie. Przed nadchodzącą zimą Słowacy zainwestowali w rozwój infrastruktury turystycznej w Tatrach ponad 40 mln euro. Sąsiedzi zza wschodniej granicy wyprzedzili nas "o kilka długości", a ich ośrodki są teraz znacznie bliższe standardom alpejskim niż naszym. Słowacja nie jest już taka tania, jest też nieco dalej niż Polskie ośrodki, ale Chopok i Tatrzańska Łomnica stały się stacjami narciarskimi, z którymi nie mamy w Polsce czym konkurować pod względem infrastruktury.

Start Sezonu - Nowa Era Tatr

Na Słowacji sezon narciarski ruszy w tym roku w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Na ten dzień zaplanowano cykl koncertów, który ma zainaugurować początek "białego szaleństwa" za naszą południową granicą. Będzie też specjalna promocja dla wszystkich narciarzy. W tym dniu nową kolejką na Chopok - FUNITEL będzie można wyjechać za 1 euro.

Rewolucja na Chopoku

Tak mówi się o inwestycjach na Chopoku - nowa kolejka gondolowa połączy północny i południowy stok największego ośrodka narciarskiego na Słowacji Jasna w Niskich Tatrach ( www.jasna.sk ). Kolejka musi spełniać specjalne normy, bo w górnych partiach północnego stoku często wieją bardzo silne wiatry. Dlatego Funitel ma dwie liny nośne. Narciarzy na górę będą wozić 22 wagoniki, a każdy z nich może przewieźć 24 osoby. Górna stacja gondoli Funitel połączy się z kolejką z Kosodreviny. W ten sposób na Chopoku dla potrzeb amatorów białego szaleństwa zostanie przekazany system trzech luksusowych kolejek (dwóch gondoli oraz kolejki szynowej), oraz nowy system naśnieżania aż po sam szczyt góry.

Wszystkie parkingi w ośrodku Chopok Północ i Chopok Południe, którymi zarządza spółka TMR są bezpłatne. Z głównego parkingu Pavcina Lehota oraz Lucky będzie kursował bezpłatny transport wahadłowy - dokładne informacje podane będą na stronie internetowej ośrodka ( www.jasna.sk ). Nowości przygotowano też w Tatralandii. Tam nastąpi otwarcie kolejnej części Tropical Paradise.

Tatrzańska Łomnica

W Tatrzańskiej Łomnicy narciarze będą mogli wjechać do góry nowym wyciągiem krzesełkowym i spróbować nowej trasy. Ujednolicona oferta została przygotowana również pod kątem noclegów. W całym regionie są specjalne pakiety dla osób posiadających skipassy, nawet do 30 procent zniżki dla korzystających z regionalnej karty rabatowej Liptov Region Card.

Superskipass na 108 km tras narciarskich

- Dodatkowym atutem dla narciarzy będzie też wspólny skipass dla słowackiego regionu narciarskiego - dodaje Fero Soltis. - Tak zwany Slovakia Super Skipass - to sezonowy karnet ważny w ośrodkach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Donovaly, Velká Raca, Ružomberok, Vrátna oraz w największym ośrodku narciarskim na Słowacji, w Jasnej w Tatrach Niskich. Ponad 108 km tras narciarskich na jeden skipass jest w tej części świata unikatem.

Skipassy można kupić za pośrednictwem sieci ticketingowych, przez Internet, lub w ośrodkach po okazyjnej cenie - już od 260,- EURO. Przedsprzedaż kończy się 23.12.2012. Więcej informacji na temat warunków i przedsprzedaży na stronie www.jasna.sk. Na wcześniejszym zakupie skipassów można oszczędzić nawet 60 euro.

Prezentacja nowość narciarskich na Słowacji

Start zimy 2012-2013 - Nowa Era Tatr on Prezi Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach na Słowacji? Dodaj Na narty.sport.pl na Facebooku .