Cervenohorske sedlo - Czechy

Oceń ośrodek na Forum>>>

Informacje ogólne

Cervenohorské sedlo to ośrodek narciarski w północnych Morawach, położony na wysokości 1013 m n.p.m. w pasmie Jesioników (Jeseniky). Lokalizacja na przełęczy sprawia, że trasy zjazdowe znajdują się zarówno na stokach o północnej, jak i południowej ekspozycji. Śnieg utrzymuje się tu z reguły od połowy grudnia do końca marca, choć południowe zbocza są narażone na szybszą utratę pokrywy śnieżnej. Biegną tamtędy jednak głównie trasy łatwe, a na bardziej zaawansowanych narciarzy czekają stoki północne. Poza tym ośrodek jest dobrą bazą wypadową do pobliskich miejscowości. Warto odwiedzić uzdrowisko Jesenik, w którym znajduje się m.in. Muzeum w Twierdzy na Wodzie. Interesująca jest też Ceská Ves, przyciągająca turystów krytym basenem oraz Muzeum Starych Pojazdów.

Dojazd

Do ośrodka najłatwiej dojechać drogą nr 44 z przejścia granicznego Głuchołazy- Mikulovice. W odległości ok. 30 km od granicy, między miastami Šumperk i Jesenik, znajduje się Cervenohorské sedlo. Aby wjechać na przełęcz, gdzie położony jest ośrodek, trzeba pokonać drogę z licznymi serpentynami, dlatego lepiej zabrać ze sobą łańcuchy na koła samochodu. Dla zmotoryzowanych stacja przygotowała płatne i strzeżone parkingi.

Narty

Narciarze mogą korzystać z dziesięciu tras zjazdowych o łącznej długości niemal 5 km. Większość z nich zakwalifikowano do kategorii "łatwe". Stok nr 5 ma sztuczne oświetlenie. Nartostrady o wyższym stopniu trudności, położone tylko na północnych zboczach, są jednocześnie najdłuższe ze wszystkich tras ośrodka: nr 1 (Cerná) ma długość 800 m, a nr 2 i 2a (Cervená wraz z odnogą Padáky) - 1100 m. Spośród ośmiu wyciągów orczykowych trzy krótsze znajdują się na zboczach południowych. Najdłuższe wwożą narciarzy na szczyt Velký Klinovec (1164 m n.p.m.), na którym zaczynają się trasy nr 2, 3 i 4. Poza tym są tu trasy biegowe o łącznej długości ok. 30 km, prowadzące m.in. w kierunku Šeráka (1351 m n.p.m.) oraz Pradziada (Praded, 1492 m n.p.m).

Snowboard

Snowboardziści mogą korzystać ze wszystkich tras zjazdowych, ale w ośrodku nie ma snowparku.

Wyciągi

Trasy

Szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu, serwis

Sun Ski & Board School

tel. +420 584 414 051, 603 272 053

Kontakt

Ski Klub Šumperk

www.skiklub-su.cz

www.holidayinfo.cz

Tyršova 12

787-01 Šumperk

tel. +420 583 295 110

Narty, wiązania, snowboard - kup i sprzedaj korzystając z naszych darmowych ogłoszeń