Otwarcie sezonu w Szpindlerowym Młynie - 25 km tras za mniej niż 10 zł

Kogo wystraszyły ceny na Kasprowym, ma szanse na tanią jazdę tuż za czeską granicą. Podczas imprezy Ski Opening w Szpindlerowym Młynie 13.-15.12.2013 na turystów czekają tańsze karnety, liczne atrakcje, zabawy dla dzieci i wieczorny pokaz mody.

W przyszły weekend narciarze będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty cenowej. W piątek za jednodniowy karnet w Szpindlerowym Młynie zapłacimy zaledwie 50 koron (7,6 zł), a w sobotę i w niedzielę - 500 koron (76 zł). Dzieci do lat 6 przez cały sezon jeżdżą bezpłatnie.

Sobotni program imprezy z pewnością spodoba się rodzinom. Na najmłodszych czekają zawody na śniegu, dyskoteka i spotkanie z czeskim Karkonoszem. Wieczorem na szczycie Świętego Piotra odbędzie się Kässhborer Show czyli jazda synchroniczna ratrakami i skuterami, a także pokaz mody i wspaniałe fajerwerki.

Wszystkie informacje na bieżąco na FB Na narty.sport.pl

Szpindlerowy Młyn wprowadza w tym roku nowe rodzaje karnetów. Pierwszy z nich to jednodniowy karnet zwrotny, który w sezonie kosztować będzie 850 koron (130 zł) . Jeśli zwrócimy karnet w ciągu dwóch godzin, otrzymamy zwrot 280 koron (38 zł). W przypadku zwrotu karnetu po 4 godzinach korzystania otrzymamy 170 koron (26 zł). Bezzwrotny karnet dzienny to wydatek 750 koron (115 zł). Nowością jest też przechodni karnet jednodniowy dla rodziców za 900 koron (138 zł).

Po doświadczeniach z poprzednich lat, Szpindlerowy Młyn wprowadza również karnety o nazwie "10 dni w sezonie" oraz "15 dni w sezonie". Ceny tych karnetów wahają się w granicach 6000-8000 CZK (900 - 1200 zł). Można je wykorzystywać z przerwami przez cały sezon. Wszystkie ceny znajdziecie na stronie skiareal.cz .

Jedną z najważniejszych nowości w tutejszym ośrodku jest poszerzenie tras zjazdowych - czerwonej i czarnej na Medvedinie, na niemal całej długości. Trasa czerwona jest obecnie jedną z najszerszych tras zjazdowych w Czechach.

Szpindlerowy Młyn to 25 km tras zjazdowych oraz 85 km tras biegowych. Znajdziemy tam 5 wyciągów krzesełkowych oraz 11 orczykowych.

Dojazd z Wrocławia to ok. 3 godziny (przez Strzegom, Lubawkę), z Katowic ok. 4 godzin i 5 godzin z Poznania.

Źródło: informacja prasowa

Wszystkie informacje na bieżąco na FB Na narty.sport.pl