SKI Branna

Ośrodek narciarski SKI Branna znajduje się bezpośrednio przy centrum górskiej miejscowości Branna w Jesionikach na wysokości 630-750 m nad poziomem morza. Jest tu doskonały dojazd autem lub autobusem, parking we ośrodku jest bezpłatny.

Ośrodek SKI Branna dysponuje trzema trasami zjazdowymi i jest przeznaczony dla jak najszerszego kręgu narciarzy, od zwolenników jeżdżenia rodzinnego po wytrawnych, zaawansowanych narciarzy. Działa tu dwuosobowa kolej typu LEITNER S2, dwa wyciągi EPV 300 i dla dzieci wyciąg do nauki, do wysokości 150 cm - za darmo. W ośrodku świetnie działa szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu, parking.

Trasy i wyciągi narciarskie Trzy stoki, bardziej płaski dla początkujących, bardziej stromy dla bardziej zaawansowanych, trasa dla początkujących - 3, trasa nr 2 -od górnej stacji kolejki, dobrze dostępna dzięki kolejce krzesełkowej. Trasy regularnie utrzymywane ratrakiem. Stoki oświetlone. System elektronicznych karnetów.

Całkowita długość 2,14 km, różnica wysokości 90 m - 120 m, oświetlone: 980 m, sztucznie zaśnieżone: 980 m

Trasy biegowe Oferujemy 13-kilometrowy okręg biegowy, który zaczyna i kończy się w górnej części ośrodka. Tam narciarze biegowi dojeżdżają wyciągiem za darmo. Trasa łączy się z innymi trasami biegowymi w kierunku na Paprsek, Ostrużna i Stare Miasto. Poziom trudności: średni; różnica wysokości: 130 m. Wspaniałe widoki na zachodnie Jesioniki i masyw Śnieżnika po drugiej stronie.

Dojazd Odległość: 60 km na południowy wschód od Kłodzka 56 km na południowy zachód od Prudnika

Godziny otwarcia Czynne: poniedziałek - czwartek: 9.00-19.00 Piątek- niedziela: 9.00 - 21.00

Usługi

  • Wypożyczalnia SUN SKI, tel. 603 275 003
  • Szkoła narciarska: SUN SKI, tel. 603 275 003
  • Wyciąg dla dzieci
  • Snowpark: 4 trasy i wiele skoczni i innych atrakcji. Trasa nie utrzymywana i otwarta tylko gdy jest śnieg naturalny.
  • Parking dla aut i autobusów na terenie ośrodka za darmo
  • Możliwość płatności: gotówka

Gastronomia Przy dolnej stacji kolejki bufet i WC i kryty taras z miejscami do siedzenia. Drugi bufet z większą ofertą przy dolnej stacji wyciągu nr 1

Zakwaterowanie W Brannej jest wiele możliwości zakwaterowania w kwaterach prywatnych lub w schronisku turystycznym na 50 osób i gościńcu dla 60. www.skibranna.cz