Kouty nad Desnou

Kompleks narciarski Kouty to nowy ośrodek dla miłośników sportów zimowych, znajdujący się w parku krajobrazowym Jesioniki, w gminie Loucná nad Desnou. Jest to część miejscowości Kouty nad Desnou znajdującej się na wysokości 1100 m n. p. m.

Przedstawiamy największy ośrodek narciarski na Morawach posiadający pierwszą sześcioosobową kolejkę krzesełkową w Czechach. Kolejka jest w stanie obsłużyć 3200 osób na godzinę.

 • Czas dojazdu na górę wynosi 6 min 48 sek.
 • Kompleks oferuje cztery trasy zjazdowe, w tym dwie o długości ponad 2 km i wyjątkowej szerokości ponad 50 m.
 • Całkowita powierzchnia tras zjazdowych to 25 ha.
 • Zjazdy wieczorne od godz. 18:00-21:00.
 • Stacja kolejowa znajduje się tuż przy kompleksie narciarskim.
 • Bezpłatny parking z dużą ilością miejsc, w środku w kompleksie.
 • Górna stacja kolei linowej jest punktem startowym dla nowych, przygotowanych tras biegowych na wysokości 1100 - 1250 m n. p. m. (idealne warunki śniegowe). Przepiękne środowisko z możliwością zwiedzenia górnego zbiornika elektrowni Dlouhé Strán'.
 • Las Koutecki - otwarty przez cały rok skansen historyczny na terenie kompleksu narciarskiego.

Dobrej jakości śnieg gwarantuje najnowocześniejsza technika sztucznego naśnieżania wszystkich tras zjazdowych. W skład kompleksu Kouty wchodzi także Park dla dzieci, Snowpark, Wypożyczalnia, Serwis narciarski, Centrum testów nart i snowboardów oraz Szkoła narciarska. Usługi kompleksowe dopełnia kilka dobrych restauracji (1000 os./godz.) ze słonecznym tarasem.

Trasy zjazdowe Kompleks narciarski Kouty oferuje komfortowe i bezpieczne zjazdy na nartach, na czterech stokach narciarskich o łącznej długości 5,7 km na obszarze 25 ha. Dwa dwukilometrowe stoki są bardzo zróżnicowane, często zmieniają stopień pochyłości, ich różnica wniesień wynosi 500 m, kolejnych dwóch 100 m. Dzięki szerokości ponad 50 m trasy oferują wystarczającą przestrzeń dla szerokich carvingowych śladów jak i do szybkich zjazdów. Świetne warunki śniegowe gwarantuje najnowocześniejszy system sztucznego naśnieżania, obejmujący wszystkie trasy zjazdowe - łącznie 9 km instalacji naśnieżającej. Ukształtowanie masywu górskiego umożliwiło powstanie wspaniałych tras o różnym stopniu trudności z widokami na górskie krajobrazy Jesionik. Trasy przeznaczone są dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz dla zaawansowanych sportowców. Dla dzieci i dla początkujących przygotowaliśmy ruchomy pas i szkołę narciarską. Na snowboardzistów czeka Snowpark z ciekawymi przeszkodami, skoczniami oraz rail elementami. Zjazdy wieczorne będą możliwe na trasie zjazdowej "K Snowparku".

Trasy biegowe Kompleks narciarski Kouty oferuje także doskonałe warunki do narciarstwa biegowego. Szlaki biegowe znajdują się na wysokości 1100 - 1330 m n.p.m. Przy górnej stacji kolejki znajduje się punkt startowy szlaków "Stadion" oraz "Mravenecnik" (Mrówkojad). Szlak "Stadion" prowadzi przez wspaniałe, przyrodnicze miejsca, koło górnego zbiornika elektrowni Dlouhé Strán'. Biegacze mogą wybrać także szlak "Mravenecnik", który łączy się z siecią szlaków biegowych w Wysokim Jesioniku. Idealna wysokość nad poziomem morza zapewnia doskonałe warunki śniegowe.

Snowpark Snowpark znajduje się na trasie zjazdowej "K Snowparku". Podczas budowy parku pomyślano zarówno o początkujących, jak i zaawansowanych. Snowpark jest również otwarty w czasie zjazdów wieczornych. W snowparku znajdują się przeszkody o różnym stopniu trudności. Warto też wspomnieć o skrzynkach, rainbow, rurach, drewnianych przeszkodach, skoczni big air, railach, itd.

Szkoła narciarska Szkoła narciarska oferuje profesjonalną naukę jazdy na nartach dla dzieci z dużą ilością narzędzi do ćwiczeń. Nacisk kładziemy na indywidualność każdego dziecka i jego bezpieczeństwo. Efektywne i atrakcyjne zestawy ćwiczeń. Indywidualne nauczanie jazdy na nartach, carvingu oraz na snowboardzie. Zajęcia grupowe dla dzieci i dorosłych. Zabawy oraz imprezy promocyjne dla dzieci i dorosłych. Promocje dla partnerów i firm. Lekcje wieczorne i show.

Park dla dzieci W ośrodku jest do dyspozycji park dla naszych najmłodszych. Przygotowaliśmy dla nich przedszkole narciarskie z figurami, balonami, pasem dla dzieci, wyciągiem linowym, slalomówkami oraz kolorowymi przyrządami do ćwiczeń. Wszystkie przyrządy są proste, kolorowe, bezpieczne, przygotowane z myślą o najmłodszych gościach ośrodka oraz naszej szkoły narciarskiej i snowboardowej Helia Ski School. Przedszkole narciarskie w bezpieczny sposób odgrodzono od okolicy, aby uniknąć ewentualnych kolizji z innym narciarzem lub snowboardzistą. W pobliżu znajduje się bar kawowy oraz restauracja. Rodzice mogą w przerwach między zjeżdżaniem obserwować zajęcia swoich pociech ze słonecznego tarasu w samym centrum ośrodka. Dla dzieci oferujemy zajęcia indywidualne w formie zabaw z przyrządami do ćwiczeń. Zajęcia są proste, bezpieczne, efektywne, umożliwiające szybkie postępy dziecka. Zajęcia grupowe są wysokiej jakości, zabawne i bardzo motywujące. Skorzystaj z oferty kompleksu narciarskiego! Zamów zajęcia w szkole narciarskiej i wypożycz sprzęt w wypożyczalni oraz centrum testów marek Nordica, Elan, Blizzard oraz Nitro. Bogaty wybór tras zjazdowych pozwala organizować różne formy zajęć. Zamawiając zajęcia dla grup skorzystaj z promocyjnych cen lub pakietów.

Sklep, serwis W kompleksie znajduje się nowy sklep, w którym znajdziesz szeroką ofertę produktów do uprawiania sportów zimowych. Nowy serwis - profesjonalny punkt obsługi nart i snowboardów. Serwis nart oraz snowboardów zapewnia doskonały automat MONTANA CHALLENGE - maszyna najnowszej generacji, która zapewnia serwis dla narciarzy i snowboardzistów rekreacyjnych oraz zaawansowanych, jak i profesjonalny serwis na poziomie pucharu świata. Automat Challenge: - szeroki kamień szlifierski - dobór struktur finalnych: linearne, kombinowane, krzyżowe, odpowiednie także dla nart biegowych - ostrzenie krawędzi bocznej, tuning krawędzi dolnej, dokładny kąt boczny oraz kąt podniesienia, który jest warunkiem doskonałego łuku carvingowego wpływającego na przyjemność z jazdy - wydajność automatu do 25 par na godzinę - maksymalna oszczędność w porównaniu z maszynami ręcznymi - utrata 0,01 mm - regularny serwis przedłuża czas użytkowania sprzętu narciarskiego

Centrum informacji Główne miejsce kontaktowe sprzedające karnety tzw. skipasy. Do dyspozycji jest 5 takich punktów.

 • informacje o kompleksie Kouty i nie tylko
 • rezerwacja zakwaterowania
 • rezerwacja zwiedzania elektrowni szczytowo-pompowej Dlouhé Strán'
 • informacje o imprezach sportowych i kulturalnych w kompleksie Kouty

Tel: +420 602 322 244 e-mail: info@kouty.cz www: www.kouty.com

Restauracje i bary Kompleksu usług dopełniają cztery dobre restauracje.