Bukova Hora, SKIPARK Cervená Voda

SKIPARK Cervená Voda jest najnowocześniejszym ośrodkiem narciarskim w Orlickich Górach z kompletnym zapleczem. Ośrodek został wybudowany i oddany do użytku w grudniu 2010. Już w pierwszym sezonie odwiedziło go ponad 70 tys narciarzy i gości.

Ośrodek dysponuje najdłuższą trasą w Orlickich Górach o długości 2150 m i minimalnej szerokości 55 m. Z różnicą wysokości 399 m został zakwalifikowany jako czerwona trasa. Trasa dzięki swojej długości, różnicy wysokości, szerokości i segmentacji odpowiada najbardziej wymagającym parametrom narciarskim. Jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, które ją bardzo chętnie wybierają.

Goście SKIPARKU Cervená Voda w Orlickich Górach mogą spodziewać się od grudnia 2011 licznych nowości. Ośrodek na wschodnim stoku Bukowej Góry, który został otwarty na początku tamtego sezonu zimowego, oferuje gościom pierwszą w Czeskiej Republice kolejkę krzesełkową z ochronnym dachem z plexi zwanym "bubble-bublina". Krzesełka są ogrzewane, wytworzone i oddane do użytku przez włoską firma Leitner. SKIPARK Cervená Voda zrobił w ten sposób kolejny krok w stronę jeszcze większej uniwersalności. Chce być bowiem ośrodkiem dla każdego narciarza. Dla początkujących, dla spragnionych adrenaliny, dla rodzin z dziećmi, dla klientów, doceniających wyposażenie najlepszej jakości. Poprawę odczują snowboardziści i narciarze też na trasach, gdzie będzie do dyspozycji snowpark i urządzenie mierzące prędkość. Ma to w zamierzeniu właścicieli sprawić, aby wszyscy zjeżdżający ze stoku widzieli z jaką prędkością się poruszają, i aby uczulić na niebezpieczeństwo, jakie może spowodować niekontrolowana jazda.

  • Najdłuższa trasa w Orlickich Górach
  • Najbardziej luksusowa kolejka linowa w Orlickich Górach z ochronnym dachem z plexi zwanym "bubble-bublina"
  • Najlepiej dostępny z Polski ośrodek narciarski w Orlickich Górach

ZA DARMO

  • Parking na terenie Skiparku
  • Dzieci do lat 6 na trasie kolejki
  • Wi -fi w restauracjach

KIDPARK Znacznie rozszerzony został narciarski obszar dla dzieci przy dolnej stacji kolejki. Mała trasa jest sklasyfikowana jako trasa niebieska. Ma długość 200 m. Środkiem transportu jest zainstalowany tu nowoczesny teleskopowy wyciąg talerzykowy o pojemności 600 os./godz. Obsługa wyciągu może regulować jego prędkość od 0.3 aż do 2,5 m/s. Nawet początkujący narciarze nie będą mieli kłopotów z korzystaniem z wyciągu. Kolejne nowości parku dziecięcego to narciarska karuzela, dla najmniejszych adeptów narciarstwa stawiających tu pierwsze kroki: " W parku dziecięcym będzie też działać szkoła narciarska, gdzie rodzice będą mogli towarzyszyć swoim pociechom w pierwszych krokach na nartach" mówi Radek Procházka Częścią Kidparku są też snowtubbing z własną trasą, co rozszerza wachlarz możliwych aktywności w ośrodku. Dla dzieci będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowany śnieżny zamek z licznymi zjeżdżalniami. W Kidparku ma też wyjątkową usługę - opiekę nad małymi zmęczonymi narciarzami.

ZAKWATEROWANIE Kolejne nowości SKIPARKU znajdą nasi gości w dolnej stacji. We własnych obiektach znajduje się 37 miejsc noclegowych, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Tygodniowe zakwaterowanie w ośrodku daje znaczące zniżki na wyżywienie, lub możliwość jazdy na nartach za damo przez kilka dni. Do dyspozycji jest 22 miejsc w apartamentach, przestronne studio 3+3 oraz 3 trzyosobowe pokoje. Dodatkowo zakwaterowanie oferują okoliczne pensjonaty i prywatne kwatery. Więcej informacji o nich na stronie internetowej SKIPARKU.

WYŻYWIENIE Główny punkt gastronomiczny znajduje się przy dojeździe do trasy. W przestronnej samoobsługowej restauracji znajduje się 140 miejsc siedzących i bogaty wybór domowego jedzenia. Hitami są gęste zupy i svicková (pieczona wołowina). Do specjalności należy austriacki knedel z kremem. Narciarze mogą korzystać z połączenia wi-fi. Wystarczy odpiąć narty... Kto jest głodny, ale chce przed wszystkim jeździć na nartach ma do dyspozycji bufet. Hot dog, mięso siekane, zawijany ser i duży wybór napojów ciepłych, zimnych i rozgrzewających. Przed bufetem znajduje się rozległy taras z 60 miejscami. Dla narciarzy najlepiej dostępny jest namiot Apresski. Relaks, spokój, zabawa, oraz wspaniała muzyka i drink np. piwo z sokiem malinowym. W SKIPARKU myślimy też o tych, którzy przyjechali z własnym jedzeniem. Samoobsługowy bufet z napojami, będący jednocześnie miejscem do odpoczynku.

ZAPLECZE I USŁUGI Rozległe tereny do parkowania w bezpośredniej bliskości SKIPARKU są dla klientów za darmo. Dzięki schodom stał się lepiej dostępny. Szybszą i bardziej wygodną obsługę zapewni otwarcie trzeciego poziomu. DO SKIPARKU można przyjechać bez sprzętu sportowego. Wypożyczamy narty, kije, buty, deski snowboardowe - nowe lub w jakości takiej samej jak nowe.. Dla klientów jest do dyspozycji całosezonowe centrum testowania najlepszych marek Rossignoll i Dynastar. W ofercie jest zawsze ponad 20 nowych modeli. Serwis narciarski i snowboardowy prowadzi sprawny i dobrze wyszkolony personel, pracujący na nowym szwajcarskim sprzęcie Montana. Oferujemy pełną gamę usług od regulacji, napraw, serwisowanie, smarowanie i profesjonalny tunning krawędzi. W punkcie jest też minishop, gdzie można kupić rękawice, czapki, kaski i inne elementy wyposażenia narciarskiego.

PROMOCJE Regularnie są organizowane kulinarne weekendy, degustacje drinków, koncerty, pokazy mody, losowania nagród i wiele innych imprez. Dzięki partnerom SKIPARKU goście często mają możliwość wygrywać cenne nagrody.

INTERNET Można odbyć wirtualny spacer po ośrodku, są kamery on-line, informacje o warunkach śniegowych, kalendarium imprez i pełna informacja o usługach, cenach, bonusach i zniżkach.