MP w biegach narciarskich: dominacja Kowalczyk i Kreczmera

Justyna Kowalczyk i Maciej Kreczmer to królowie polskich biegów narciarskich 2011. Podczas mistrzostw Polski w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach triumfatorka Pucharu Świata w biegach narciarskich zdobyła trzy złote medale, a Kreczmer uwieńczył zakończenie kariery dwoma złotymi medalami i jednym srebrnym.

O planowanym zakończeniu kariery zawodnik LKS-u Poroniec Poronin poinformował tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Polski i na kilka dni przed swoimi 30. urodzinami. Kreczmer pożegnał się z profesjonalnymi trasami biegowymi w wielkim stylu. Najpierw zgarnął srebro w sprintach, by w kolejnych dniach i startach dorzucić jeszcze dwa złote medale: na dystansie 10 km i w sztafecie 4x10km.

Kowalczyk w niezbyt lubianych przez siebie sprintach na starcie się nie pojawiła, rywalizację w Jakuszycach zaczęła od czwartkowego biegu na 5 km. Niespodzianki nie było - nasza najlepsza biegaczka zgodnie z planem była bezkonkurencyjna. Podobnie było na mecie biegu na 15 oraz w kończących mistrzostwa sztafetach 4x5 km. Kowalczyk razem z koleżankami z AZS-u AWF Katowice zdeklasowały rywalki.

Dołącz do nas na Facebooku