Triumfatorka Pucharu Świata w skokach narciarskich start w Jakuszycach rozpoczęła od wczorajszego zwycięstwa w biegu na 5 km.
Gwiazda światowego biegania zameldowała się na mecie w czasie 00:13:48,30. Kowalczyk o ponad pół minuty wyprzedziła drugą na podium Agnieszkę Szymańczak AZS AWF Katowice, która trasę pokonała w 00:14:20,90. Na trzecim miejscu z czasem 00:14:29,00 uplasowała się zeszłoroczna Mistrzyni Polski Paulina Maciuszek LKS Poroniec Poronin.
Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich Fot. www.szklarskaporeba.pl
Biegacze i biegaczki będą walczyli o kolejne medal MP w sobotę. Wtedy rozegrane zostaną biegi długie stylem klasycznym (15 km kobiety, 30 km mężczyźni).
Wcześniej wyłoniono mistrza Polski w biegu na 10 kilometrów. Niespodzianki nie było - wygrał Maciej Kreczmer LKS Poroniec Poronin, który z czasem 00:22:26,50 obronił tytuł mistrzowski z poprzedniego roku. Dla Macieja Kreczmara udział w tych mistrzostwach ma wymiar szczególny, są to bowiem jego ostatnie zawody. Jak zapowiada ten utytułowany zawodnik, startami w Jakuszycach kończy swą karierę. Na drugim miejscu z czasem 00:22:38,40 uplasował się Mariusz Michałek z AZS AWF Katowice, trzeci był Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce (00:23:13,30).
To właśnie ten zawodnik w czwartek triumfował w rywalizacji sprinterów. Tym razem Kreczmer musiał zadowolić się ze srebrnego medalu. Trzecie miejsce zajął Paweł Klisz z LKD Klimczok Bystra/ SMS Szczyrk.
Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na mecie starczyło jej siły tylko aby unieść kciuk do góry. Nic dziwnego, podobnie jak u mężczyzn rywalizacja była tu bardzo ostra. Na drugim i trzeci miejscu kolejno uplasowały się: Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice i Paulina Maciuszek z LKS Poroniec Poronin.