Niedziela na nartach biegowych

Chcesz się przespacerować na nartach biegowych? Weź udział w ''Niedzieli na biegówkach''. Najbliższa impreza już 13 marca w Szklarskiej Porębie.

W ''Niedzieli na biegówkach'' mogą wziąć udział wszyscy posiadacze nowszych i starszych (np. trzybolcowych) nart biegowych. Dzięki zróżnicowaniu programu każdy uczestnik imprezy - bez względu na umiejętności, czy kondycję - znajdzie coś dla siebie.

Start najbliższej niedzieli na biegówkach o godz. 8. na dworcu kolejowym Szklarska Poręba Górna. Grupa ''sportowa'' wysiada z pociągu na dworcu w Harrachovie-Mytiny i biegnie trasą narciarską na Dział Izerski, Polanę Jakuszycką, Polanę Maliszewskiego, Kamień Waloński i dalej drogą przez Czerwony Potok do ''Chatki Robaczka'' na Białej Dolinie. Długość trasy  - około 15 km.

Grupa ''rekreacyjna'' wysiada z pociągu w Jakuszycach i trasą prowadzącą przez Polanę Maliszewskiego, Kamień Waloński i drogą przez Czerwony Potok, spaceruje z przewodnikiem do ''Chatki Robaczka'' na Białej Dolinie. Długość trasy - około 7 km.

Program imprezy (niedziela 13 marca):

8:00 - Zbiórka na głównym dworcu kolejowym Szklarska Poręba 8:19 - Odjazd pociągiem do Jakuszyc i Harrachova - Mytiny 8:22 - Odjazd pociągu z dworca Szklarska Poręba Huta. Wsiadają uczestnicy spaceru narciarskiego mieszkający na Oś.Huty i okolic hotelu ''Bornit''). 8:32 - W Jakuszycach wysiada z pociągu grupa rekreacyjna i z przewodnikiem rozpoczyna spacer w kierunku Białej Doliny do ''Chatki Robaczka'' 8:46 - W Harrachov-Mytiny wysiada z pociągu grupa sportowa i ustaloną trasą biegnie przez Polanę Jakuszycką w kierunku na Białą Dolinę do ''Chatki Robaczka''. Około godz. 10:00 do 12:00 - spotkanie integracyjne przy herbacie w gościnnej ''Chatce Robaczka''. Dołącz do nas na Facebooku