Narty bardzo historycznie, czyli Karkonoski Slalom Retro

Na nogach sprzęt narciarski sprzed co najmniej 40 lat, do tego odpowiednie przebranie pasujące do zabytkowych desek - to podstawowe warunki uczestnictwa w zawodach dla miłośników narciarstwa w starym stylu, czyli w Karkonoskim Slalomie Retro. Narciarska rywalizacja sprzed lat już w sobotę 19 lutego w ośrodku narciarskim SkiArena Szrenica w Szklarskiej Porębie.

Sugerowane odzienie? Jak informują organizatorzy dla pań mogą być to np. długie spódnice, w przypadku narciarskich gentlemanów - eleganckie pumpy. Strój ograniczyć może jedynie fantazja jego właściciela. Co jednak najważniejsze - zawodnicy rywalizacji w tylu retro muszą wykazać się dużym poczuciem humoru.

Jury oceniać będzie nie tylko: ubiór i sprzęt i styl zjazdu (trudna i prawie zapomniana technika jazdy na deskach sprzed lat), ale także ogólną prezentację uczestnika. Ocena całokształtu wyraźnie wskazuje, że braki w umiejętnościach wcale nie przekreślają szans na zwycięstwo w zawodach.

Dla tych wszystkich, którzy nie czują się na siłach, albo po prostu nie mają nart, które kwalifikują się do muzeum, przygotowano inne formy aktywnej rywalizacji - slalom na skibobach, sankach lub bobslejach.

Program Slalomu Retro : . 14.00 - 15.00 - zapisy . 15.00 - 15.30 - prezentacja uczestników Zawodów (pokaz mody retro) . 14.00 -18.00 - imprezy towarzyszące - występy artystyczne . 16.00 - 17.00 - początek rywalizacji na stoku SkiArena Szrenica . 18.00 - dekoracja zwycięzców, zakończenie imprezy . 18.15 - puszczanie lampionów

Partnerem Karkonoskiego Slalomu Retro jest Harrachov.To kolejny przykład, że sport nie zna granic  - zwłaszcza sport w startym dobrym stylu.

Regulamin Slalomu Retro Formularz zgłoszenia

Karkonoskiemu Slalomowi Retro towarzyszy wystawa ''Bądź retro!''.

Dołącz do nas na Facebooku