Śniegolepy: lodowe rzeźby opanowały Szklarską

Nagły odwrót zimy nie przeszkodził w kolejnych Mistrzostwach w Rzeźbie ze Śniegu i Lodu, które 5 lutego odbyły się w Szklarskiej Porębie. Z trudnymi warunkami najlepiej poradziła sobie Lodowa Drużna z Poznania, która wygrała  w kategorii profesjonalnych lodowych rzeźbiarzy.

Śniegolepy 2001 odbyły się pod hasłem ''Z Duchem Gór - Karkonoska Zimowa Rzeźba''. Mityczny władca Karkonoszy nie był w tym roku wyjątkowo złośliwy - plusowa temperatura i porywisty wiatr nie sprzyjały tego dnia twórczej pracy z zimową materią.

Wiosenna pogoda spowodowała, że wiele drużyn musiało zmienić swoje pierwotnie skomplikowane projekty - w panujących warunkach trudno było bowiem postarać się o tworzenie skomplikowanych rzeźb.

Cztery profesjonalne ekipy pracowały w czterech lodowych blokach o rozmiarach 1,5 m x 1,5 m x 1,5 m. Z tej materii miały powstać różne wyobrażenia Ducha Gór. Największe wrażenie na widzach oraz jurorach zrobił ''Zły Duch Gór'', który wyszedł spod rąk Lodowej Drużyna z Poznania (kapitan Robert Augustyn).

Kolejne miejsca na podium przypadły ekipom z Czech. Drugie miejsce za ''Ducha Gór zjeżdżającego na nartach'' - dostała Ijrka (kapitan Jiri Kaspar), a na trzecie miejsce z ''Dobrym Duchem Gór chroniącym narciarzy'' wskoczyła drużyna Gazer (kapitan Jiri Ganzer).

Wieczorem wszystkie dzieła można było obejrzeć w zupełnie innym świetne. Dosłownie - wszystko dzięki efektownemu podświetleniu światłem typu LED.

To nie był jednak koniec wieczornych śniegolepowych emocji. Ogromne wrażenie na publiczności zrobił efektowny spektakl światła, czyli multimedialny pokaz laserów. Na tle ciemnych świerków, otaczających miejsce, w którym tworzono rzeźby, za pomocą laserów wyczarowano olbrzymiego Ducha Gór.

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA