Biegówki w wersji retro

Lubisz biegać na nartach i lubisz się przebierać? Jeśli tak, wystartuj w VIII Biegu Retro. Jeśli tylko lubisz biegać na nartach weź udział w XIV Biegu Izerskim. Obie ''biegówkowe'' imprezy będące właściwie jednym biegiem na dwóch dystansach już 19 marca.

W tej imprezie nie sportowa rywalizacja jest najważniejsza. Przede wszystkim liczy się miłość do biegówek i dobra zabawa. Najlepszym potwierdzeniem pozasportowego podejścia do biegów są informacje od organizatorów. Według nich na trasie (Bieg Retro - 3,5 km, Bieg Izerski - 12 km) mile widziane są plecaki z termosami z herbatą z rumem, oraz z rumem bez herbaty. Obie uwagi dotyczą oczywiście pełnoletnich biegaczy!

Kolejne ciekawe informacje podchodzące z regulaminu biegów: ''impreza ma charakter towarzyski, zabawowo-sportowy, więc bez przesady z tym wyczynem! Krok łyżwowy jest postrzegany jako szpanowanie przed pozostałymi uczestnikami zawodów! Komisja sędziowska pełni wyłącznie rolę komitetu honorowego na starcie i przy wręczaniu nagród.''

W Biegu Retro, odbywającego się w ramach Biegu Izerskiego obowiązują stroje i sprzęt narciarski z minionych epok. Im bardziej odległych od dnia dzisiejszego tym lepiej. Wszystkie nowoczesne sportowe technologie są ignorowane.

Sprzęt narciarski zawodnika nie może mieć więc nic wspólnego z nowoczesnymi technologiami produkcji nart, kijów, butów i wiązań: odpadają kewlarowe kijki, wiązania z włókien węglowych zapinane na pilota, teflonowe ślizgi, laserowe czubki, tytanowe gogle.

Za ''retro'' uznajemy tylko narty drewniane z wiązaniami typu kandahar lub rzemieniowo-paskowymi, kije i buty też mają być z tamtej epoki.

Osobna punktacja będzie za strój retro.

Zawodnicy w wybitnie dopracowanych strojach i ekwipunku muszą się liczyć z koniecznością pozowania do zdjęć na starcie, na trasie i po dotarciu do mety.

Program imprezy (19.03.2011, 11:30 - 15:00, Stacja Turystyczna Orle):

Godz. 11.30 - start Biegu Retro Godz. 12.30 - start Biegu Klasycznego

Trasy: w Górach Izerskich

Dystans: Bieg Klasyczny - 12 km Bieg Retro - 3,5 km

Opłata startowa - 15 zł Zapisy w schronisku Orle

Bieg Izerski, fot. materiały organizatorówBieg Izerski, fot. materiały organizatorów Bieg Izerski, fot. materiały organizatorów

Dołącz do nas na Facebooku