Karkonosz Ekspress gotowy do startu

Już tylko od aury zależy kiedy ruszy nowa sześcioosobowa kolej linowa na SkiArena Szrenica. Najnowocześniejsza i najdłuższa ''kanapa'' w Polsce pomyślnie przeszła wszystkie odbiory techniczne.

Na drodze do uruchomienia wyciągu "Karkonosz Ekspress'' stoi brak odpowiedniego śniegu.. Mimo jego ciągłych opadów i dośnieżania świeży puch przy silnym wietrze jest ciągle wywiewany. Nie pomaga nawet ubijanie śniegu ratrakami.

Jak zapowiada inwestor jeśli śniegu wreszcie przybędzie otwarte zostaną trasy w wyższych partiach gór i nowa sześcioosobowa kanapa ruszy do pracy. Szanse, że stanie się to w najbliższych dniach są duże, bo mokry śnieg, który padał ostatnio w Szklarskiej Porębie i okolicach sprzyja inauguracji tego najnowocześniejszego i najdłuższego wyciągu narciarskiego w Polsce. Jego długość to 2393 m. Narciarze na górę wjadą na sześcioosobowej kanapie w zaledwie osiem i pół minuty. W ciągu godziny na górę wyjadą prawie dwa tysiące osób.

Górna stacja wyciągu zlokalizowana jest nieopodal Świątecznego Kamienia, powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka.

Kolej Linowa "Karkonosz - Express"

  • krzesła: 6 osobowe
  • długość : 2.393 m
  • różnica poziomów : 508,1 m
  • zdolność przewozowa : 1985 osób / godz.
  • usytuowanie stacji dolnej : 713,5 m n.p.m.
  • usytuowanie stacji górnej : 1.221.6 m n.p.m.

Więcej informacji o nowym wyciągu znajdziesz tutaj

Szklarska PorębaSzklarska Poręba Cennik zima 2010/2011 Fot. szklarskaporeba.pl