Otwarcie SkiAreny tuż, tuż

Sezon zimowy w Szklarskiej Porębie rozkręca się w najlepsze. Na razie można pojeździć jedynie na nartostradzie Puchatek, ale już wkrótce ruszy nowy wyciąg SkiArena Szrenica.

Nowa, sześcioosobowa kanapa przechodzi właśnie ostatnie badania techniczne i lada dzień zostanie oddana do użytku. Jak zapewniają właściciele pozostałych wyciągów w okresie świątecznym wszystkie trasy będą czynne.

Na amatorów narciarstwa biegowego czeka Polana Jakuszycka. Warunki są dobre i można korzystać z większości tras.

W Szklarskiej Porębie są jeszcze wolne miejsca na okres świąteczno-noworoczny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie sprawa wygląda z wypożyczeniem sprzętu narciarskiego. Cena za komplet nart oscyluje w granicach 30-50 zł. Biegówki można wypożyczyć już za 25 zł za komplet.

Koniec roku w Szklarskiej Porębie to bardzo atrakcyjny okres. 30. Grudnia na Polanie Jakuszyckiej, jak co roku odbędzie się Bieg Sylwestrowy. To okazja dla wszystkich, którzy chcą pożegnać stary rok w niekonwencjonalny sposób.

W sylwestrową noc niebo nad Szklarska Porębą rozbłyśnie tysiącami kolorów. O północy nad miastem odbędzie się pokaz sztucznych ogni.