150 km do biegania (na nartach)

Szklarska Poręba - Jakuszyce to ośrodek narciarstwa biegowego oferujący prawie 150 km tras biegowych. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega tu grubą warstwą do późnej wiosny.

Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając możliwość łączenia tras przejazdu lub wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb. Część tras posiada homologację FIS.

Od ponad 30 lat w Szklarskiej Porębie odbywa się wielkie święto narciarzy klasycznych - największa imprezą masowa w tej części Europy - Bieg Piastów, który należy do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych Worldloppet. W 2012 roku rozgrywane tu będą zawody Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym.

Justyna Kowalczyk o Szklarskiej mówi: - To doskonała baza treningowa ze znakomitymi warunkami śniegowymiJustyna Kowalczyk o Szklarskiej mówi: - To doskonała baza treningowa ze znakomitymi warunkami śniegowymi Szklarska Poręba

Na miejscu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu, instruktorzy, sklepy, punkty gastronomiczne, sanitariaty.

Justyna Kowalczyk, mistrzyni świata i zdobywczyni Pucharu Świata, tak wyraża się o trasach biegowych w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach: - To jedyne miejsce w Polsce do organizowania w przyszłości imprez biegowych światowej rangi. To doskonała baza treningowa ze znakomitymi warunkami śniegowymi.

Copyright © Agora SA