Bytom - Śląsk

Bytom jest jednym z najstarszych miast województwa śląskiego. A do tego świetnie ulokowanym, zwłaszcza gdy brak nam czasu na dalekie wypady. Leży na południowo-zachodnim obszarze Wyżyny Śląskiej, nad rzeką Bytomką, w odległości ok. 15 km od centrum aglomeracji - Katowic. Najwyższy punkt miasta leży w rejonie Suchej Góry, gdzie wysokość dochodzi do 330 m n.p.m.

Warunki narciarskie:

Dolomity-Sportowa Dolina to centrum aktywnego wypoczynku. Ośrodek oferuje szereg atrakcji sportowo-rekreacyjnych skupionych w jednym ekologicznie czystym miejscu, zapewniających najwyższą jakość usług w niedużej odległości od aglomeracji miejskich. Dolina otoczona wzgórzami daje poczucie izolacji od zgiełku miasta, jest enklawą ciszy i spokoju. Na terenie ośrodka znajduje się Góra Wrażeń, na której wytyczono trzy trasy narciarskie - zimową, letnią i Park Mistrzów, o łącznej długości 700 m, z czego jedna pokryta jest tworzywem sztucznym. Dla najmłodszych - park zimowy i karuzela do nauki jazdy na nartach. Trasy otoczone są bandami zwiększającymi bezpieczeństwo. Dzięki dużej szerokości - na szczycie 50 m, u podstawy 70 m - świetnie nadają się do testowania nart karwingowych i desek snowboardowych. Nartostrady obsługiwane są przez wyciągi.

Wyciągi narciarskie:

3 wyciągi orczykowe, o łącznej przepustowości 2000 os./godz., oświetlone, sztucznie naśnieżane armatkami śniegowymi, ratrakowane. Przy wyciągach: wypożyczalnia sprzętu sportowego, motocykli terenowych i quadów (TRX), a także zjazd tyrolski, most linowy, paintball, sklep sportowy, ścieżki rowerowe - 20 km, biegowe, spacerowe, restauracje, dwa parkingi.

Kontakt:

Dolomity Sportowa Dolina, Bytom-Sucha Góra, ul. Blachówka 94, tel. 32 283 17 93, e-mail: biuro@dsd.pl, www.dsd.pl

Dojazd:

Główne zalety lokalizacji miasta to dobrze rozwinięta sieć połączeń drogowych i kolejowych, bliskość autostrady A4, drogi ekspresowej nr 1 oraz międzynarodowego lotniska w Pyrzowicach. W przyszłości połączenie z miastem zapewni również autostrada A1.