RUSIŃ-SKI - północny, szeroki stok i nowoczesna infrastruktura

Zaledwie 17 km od Zakopanego, w Bukowinie Tatrzańskiej, znajduje się rodzinna stacja narciarska RUSIŃ-SKI. Na amatorów białego szaleństwa, oprócz czterech wyciągów, czeka tutaj między innymi tor do snowtubingu, karczma regionalna i przepiękna panorama Tatr. RUSIŃ-SKI to świetne miejsce do nauki narciarstwa, które już kilka sezonów z rzędu cieszy się bardzo dobrymi opiniami odwiedzających je narciarzy. Dzięki usytuowaniu stoków na północ, dobre warunki narciarskie panują tu nawet wczesną wiosną.

Infrastruktura

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddane są: czteroosobowa kolej krzesełkowa z podgrzewanymi siedzeniami, dwa wyciągi orczykowe, babylift (wyciąg dla najmłodszych) oraz tor do snowtubingu (zjazdy na oponkach).

RUSIŃ-SKIRUSIŃ-SKI Mapa tras i wyciągów RUSIŃ-SKI Mapa tras i wyciągów RUSIŃ-SKI

Trzy trasy oznaczono kolorami niebieskim i, nieco na wyrost, czerwonym. Główny stok ma 800 metrów długości, ale co najważniejsze szerokość ok. 150 metrów. Sprzyja to miłośnikom skrętów funcarvingowych oraz zwiększa bezpieczeństwo i komfort odwiedzających stację narciarzy i snowboardzistów.

Wyciąg szkoleniowy dla początkujących oddzielony jest od głównej trasy, co zwiększa bezpieczeństwo uczących się jeździć na nartach. Stoki są też doskonale utrzymane - sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. W sezonie 2012/13 odwiedzaliśmy RUSIŃ-SKI kilkakrotnie i zawsze czekał na nas dobrze przygotowany stok. Dla chętnych do jazdy na tyczkach i startu w narciarskich lub snowboardowych slalomach udostępniona jest trasa sportowa, tuż obok pozostałych stoków. Jazda trwa tutaj od 8.30 do 19.

Cennik stacji RUSIŃ-SKI

Jednodniowy karnet w szczytowym sezonie kosztuje 85 PLN, poza nim 80 pln. Za sześć dni jazdy zapłacimy odpowiednio 355 lub 270 PLN. Istnieje również możliwość kupna kart punktowych (jeden wjazd krzesełkiem kosztuje 5 PLN) oraz godzinowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie RUSIŃ-SKI .

Północne stoki białe na wiosnę

Tym co wyróżnia Stację Narciarską RUSIŃ-SKI pośród innych podhalańskich ośrodków jest najlepsze usytuowanie. Tylko tutaj kolej linowa i trasy zjazdowe zlokalizowane są niemal idealnie na północ. Dodatkowo, stoki w Bukowinie Tatrzańskiej, to jedne z najwyżej położonych tego typu terenów na Podhalu. Wszystko to sprawia, że na Rusińskim Wierchu śnieg utrzymuje się do wiosny, a dobre warunki narciarskie panują od rana do późnego wieczora. Warunki naturalne i specyficzny mikroklimat sprzyjają temu, że to właśnie tutaj w ciągu ostatnich lat uruchamiane są, najwcześniej pośród polskich stoków, armatki śnieżne.

Sprzęt i szkolenie narciarskie oraz snowboardowe

Wysoki poziom oferty stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu wzmocniony jest poprzez to, że na terenie stacji znajduje się serwis, wypożyczalnia oraz sklep ze sprzętem sportowym. Kolejnym atutem kompleksu jest to, że szkoleniem z zakresu doskonalenia umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, zajmuje się Szkoła Narciarska Ptak-Team. Wykwalifikowani instruktorzy, wśród których jest m.in. wielokrotny Mistrz Polski Amatorów i medalista Mistrzostw Polski w carvingu, zapewniają chętnym maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas pierwszych (i nie tylko) godzin nauki jazdy na nartach.

Parking i dojazd

Całości oferty dopełniają bezpłatne, obszerne parkingi i dobre drogi dojazdowe z centrum Polski (przez Kraków, Nowy Targ, Białkę Tatrzańską lub Groń i Leśnicę), a także z Zakopanego (przez Poronin i rondo na Klinie w Bukowinie Tatrzańskiej). Dodatkowo z okolicznych miejscowości (Bukowina Tatrzańska, Gliczarów) chętnych dowożą do Stacji bezpłatne ski-busy.

Niewątpliwym atutem położenia RUSIŃ-SKI jest to, że blisko stąd do największych atrakcji apres-ski w regionie, a mianowicie kompleksów basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach i Białce Tatrzańskiej. Goście stacji mogą się do nich udać po drodze do swoich miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych, z których mnogości znana jest Bukowina Tatrzańska.

Dowodem na wyjątkowość i wysoką jakość oferty ośrodka w Bukowinie Tatrzańskiej jest to, że już drugi raz z rzędu (w roku 2011 i 2012), to właśnie RUSIŃ-SKI wybrana została Najlepszą Stacją Narciarską Małopolski w plebiscycie organizowanym m.in. przez Województwo Małopolskie, Małopolską Organizację Turystyczną i TVP Kraków.

więcej informacji:  www.rusin-ski.pl