Działa już kilkanaście stacji narciarskich w Polsce i na Słowacji. W wielu obowiązują promocyjne ceny karnetów

Zima jest w tym roku wyjątkowo życzliwa dla narciarzy. Otwarto już kilkanascie stacji - między innymi Karpacz, Zieleniec, Jaworzyna, Nosal, a także Chopok. Dzięki sprzyjającej pogodzie kolejne powinny ruszyć lada dzień. Piszemy o tym, gdzie w Polsce i na Słowacji można jeździć na nartach. Z okazji rozpoczęcia sezonu wiele stacji oferuje promocyjne ceny karnetów. Opłaca się poszusować jeszcze przed gwiazdką.

Więcej aktualnych informacji zawsze w serwisie  Na narty.sport.pl (warunki śniegowe w Polsce, Słowacji i Czechach można znaleźć na dole strony głównej) oraz na naszym  fanpage'u .

Jako pierwszy w Polsce ruszył wyciąg Biały Jar w Karpaczu, a warunki narciarskie określane są w tej chwili jako bardzo dobre (otwarto dwie z trzech tras). Kamera internetowa Biały Jar .

Zieleniec również nabiera rozpędu - na razie działają cztery wyciągi i tyle samo tras, a na stoku leży około 50 centymetrów śniegu. Kamera internetowa Zieleniec

Na Nosalu w Zakopanem działają dwa mniejsze orczyki, a już od soboty zostanie otwarty stok główny. Kamera internetowa pod Nosalem . W ten weekend (15.12) powinien również ruszyć orczyk na Gubałówce .

W sobotę ruszy też Polana Szymoszkowa - odbędzie się tam duża impreza otwierająca sezon 2012/13. Podobnie jest w Krynicy.

W stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka w weekend powinny zostać otwarte w sumie cztery wyciągi i tyle samo tras. Z tej okazji, obowiązywać będą specjalne, promocyjne ceny karnetów. Aktualny widok z kamery internetowej w Krynicy .

W Wiśle działa wyciąg krzesełkowy na Soszów, a weekend rusza wyciąg na Stożku.

W Bukowinie Tatrzańskiej działają dwie stacje, Turnia (bardzo dobre warunki) i Rusin Ski (dobre warunki). Aktualny widok z Kamery internetowej w tym ośrodku

Kamera internetowa "Rusin Ski" - zdjęcie odświeża się co 60 sek, lub po przeładowaniu strony

Bardzo dobre warunki narciarskie panują również w niewielkim ośrodku Jacnia . Grubość pokrywy śnieżnej waha się pomiędzy 30 a 80 centymetrów. W tej chwili działa jeden wyciąg, ale kolejny, wraz z dodatkowymi trasami, będą otwarte na weekend 15-16.12.

Aktualna pogoda, stan tras i widok z kamer w ośrodku Jacna

W Szklarskiej Porębie działa jeden wyciąg krzesełkowy i jedna trasa (Puchatek). Kolejne powinny zostać otwarte wkrótce. Aktualna informacja .

Pojeździmy również w ośrodku gminy Frysztak (Pod dziedzicem). Wszystkie cztery wyciągi orczykowe działają, a na stokach panują dobre warunki narciarskie. Działa również jeden wyciąg w Jacni , gdzie warunki narciarskie również określone są jako dobre, oraz w Kielcach .

Słowacja

Tuż za naszą południową granicą, śnieg również zadomowił się na stokach. W ośrodku Jasna-Chopok działają cztery wyciągi i otwarto 7 z 39 tras, a w weekend 15-16 ruszy kilka kolejnych. Aktualny stan wyciągów i tras w ośrodku Jasna-Chopok .

Działają również ośrodki:

Tatrzańska Łomnica (4 wyciągi, ale na razie tylko jedna, długa trasa),

Strbskie Pleso (3 wyciągi i 3 trasy)

Aktualna informacja o wyciągach i stokach w Tatrzańskiej Łomnicy, Strbskim Plesie i Starym Smokovcu .

Więcej aktualnych informacji zawsze w serwisie Na narty.sport.pl (warunki śniegowe w Polsce, Słowacji i Czechach można znaleźć na dole strony głównej) oraz na naszym fanpage'u .