Trendy w modzie

Sportowy styl dla panów i elegancja dla pań. Tak zadecydowali projektanci przez nadchodzącym sezonem. Ponadto, inteligentne włókna, miękkie Softshell'e i cieplutki puch dające poczucie wygody i komfortu nawet podczas paskudnej pogody

Ale nowoczesna odzież to nie tylko zabezpieczenie przed chłodem. Kurtki i spodnie nowej generacji powinny posiadać wstawki i protektory z odpornych materiałów, które stanowią skuteczną ochronę podczas upadków. W regularnej odzieży narciarskiej zaczynają się pojawiać rozwiązania, dotąd stosowane głównie w kolekcjach freestylowych, takie jak płaszcze śnieżne, duże kaptury, protektory chroniące plecy czy chowane, wodoszczelne zamki. Oprócz żywych, ostrych kolorów łączonych w tradycyjny sposób, w kolekcji pojawiają się także odcienie chromu, zawsze modna biel i łagodne, naturalne barwy. Wracają futerkowe lamówki i zdobne aplikacje. Wkroczą na stoki, do barów apres ski i wyjdą na ulice narciarskich kurortów.

Szczypta fantazji, więcej komfortu

Odważne zestawienia kolorystyczne, sportowy krój i praktyczne rozwiązania, takie jak regulowane wykończenia rękawów, odpinane fartuchy śnieżne, kryte, wodoszczelne zamki, odpinane klapki i dopinane elementy garderoby, sprytne rozwiązania wentylacyjne i duże, wygodne kaptury - to wszystko znajdziemy w najnowszych kolekcjach ciuchów narciarskich. Część wspomnianych pomysłów została zapożyczona freeski i freestyle, gdzie funkcjonalność odzieży ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach pogodowych. Nadszedł również czas na tkaniny elastyczne. Stosowane w kurtkach i bluzach w miejscach narażonych na rozciąganie, umożliwiają pełną swobodę ruchów i komfort podczas uprawiania sportów. Co więcej, zastosowanie nowoczesnych, elastycznych materiałów daje projektantom nowe możliwości: nareszcie damskie kurtki wyglądają na damskie! Moda "blisko ciała" to nie tylko smukły, kobiecy wygląd, ale również lepsze zabezpieczenie przed chłodem. Na topie będą spodnie "biodrówki" (takie jak "break my fall" Columbii), oraz dopasowane, dobrze skrojone topy, które można spinać ze spodniami i tworzyć jednoczęściowe wdzianka.

Szyk i wdzięk powraca na stok

Futerka, ornamenty, srebrne hafty i kamyczki Swarovskiego. To nie opis najnowszej kolekcji haute couture, ale tendencje w modzie narciarskiej, które widzimy np. w ekskluzywnej kolekcji "Movie Star" Bognera czy Rossignola w linii Pucci. Wspomniane elementy ozdabiają dopasowane, wcięte w pasie kurtki w jasnych, pogodnych kolorach. Chimsee wprowadziło do zimowej kolekcji "Defrost" precyzyjnie dopracowane detale w postaci haftów, naszywanych ornamentów, błyszczących nadruków, wytłoczeń, metalowych zapięć i haftek.

Praktyczna kombinacja

Spodnie i kurtki łączymy w jednoczęściowe kombinezony. Ubieramy się "na cebulkę". W złą pogodę nie chowamy się w domu, bo Softshelle i ciepłe, miękkie kurtki zapewnią idealną ochronę. Łączenie kilku warstw, to nie tylko praktyczna wskazówka dla instruktorów narciarskich (w krajach alpejskich najczęściej ubiera ich Frencys), ale także sugestia dla "zwykłych" narciarzy, którzy mogą wybierać spośród oferty Salomona, Nike, czy North Face'a. Właściwy dobór warstw odzieży (bielizna, Softshell, lub polar i kurtka z membraną) gwarantuje idealną ochronę przed chłodem i wilgocią i zapewnia swobodę ruchów podczas uprawiania sportów zimowych.

Copyright © Agora SA