Puchar Samotni, czyli slalom polodowcowy

Już po raz 30. w Żlebie Slalomowym w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach odbędzie się Puchar Samotni, czyli slalom narciarsko-snowboardowy. Tegoroczna impreza już w sobotę 2 kwietnia.

Celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa i uczczenie pamięci Waldemara Siemaszki - wieloletniego gospodarza schroniska, organizatora zawodów o Puchar Samotni. Prawo startu mają zawodnicy i zawodniczki zrzeszeni i niezrzeszeni w wieku 12 lat i starsi.

Puchar Samotni to jedyne zawody w Polsce (wg naszych informacji) rozgrywane w żlebie polodowcowym - nie na trasie zjazdowej - bardzo widowiskowe, na pierwszy rzut oka ekstremalnie trudne - chociaż w rzeczywistości slalom jest ustawiony tak, żeby mogli w nim uczestniczyć zawodnicy o skrajnie różnych umiejętnościach.

Zawody są przeprowadzane w środowisku naturalnym przy zachowaniu pełnej dbałości o ochronę przyrody - wszelkie ślady po imprezie są bardzo starannie usuwane. Można poruszać się tylko trasami oznaczonymi przez Strażników Karkonoskiego Parku Narodowego i pod ich nadzorem.

Regulamin - bez podziału na kategorie wiekowe, wymagań co do przynależności klubowej, społecznej itp. - premiujący ilość startów w zawodach dodatkowymi punktami.

Najcenniejszą nagrodą jest Puchar Samotni. Żeby go zdobyć nie wystarczy raz najszybciej zjechać. Przechodzi on na własność zawodnika po trzykrotnym kolejnym lub w sumie pięciokrotnym triumfie w tych zawodach.

Program imprezy:

Sobota 2.04

9.00 -10.00 - wydawanie numerów startowych 9.15 - odprawa sędziowska w biurze zawodów 10.00 - otwarcie zawodów 12.00 - start slalomu giganta - snowboard kobiety - narty kobiety - snowboard mężczyźni - narty mężczyźni

Oficjalna strona zawodów

Dołącz do nas na Facebooku