Tauron Energy Ski Cup: zakopiański finał

Nosal - to właśnie ta zakopiańska góra będzie ostatnim przystankiem najlepszych młodych narciarzy alpejskich startujących w zawodach Tauron Energy Ski Cup. Wielki finał imprezy już w czwartek 24 marca.

Tak jak poprzednie edycje (Kamienica w Kotlinie Kłodzkiej, Jaworzyna w Krynicy), tak również i finał serii zostanie rozegrany w konkurencji slalomu równoległego. - Taka formuła jest dobra dla tego typu zawodów z dwóch przyczyn. Po pierwsze to duża odmiana w stosunku do tego co ci młodzi zawodnicy trenują na co dzień, sami więc chętnie startują w takiej imprezie. Po drugie, w trakcie takich zawodów najlepsi mogą dokonać nawet ośmiu przejazdów, co daje obserwatorom lepsze szanse na wyłowienie prawdziwych talentów - powiedział Andrzej Bachleda-Curuś, pomysłodawca projektu Tauron Bachleda Ski.

Najlepsi w Zakopanem juniorzy C oraz juniorzy B (do niech adresowany jest cykl) zostaną objęci rozbudowanym programem treningowym o nazwie Tauron OlimpijSki. Dzięki niemu będą mogli wziąć udział w specjalnie opracowanych treningach ''na sucho'' przygotowanych we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, a także latem spędzić 60 dni na alpejskich lodowcach.

Program imprezy: 9.00 - start eliminacji na czas, każdy zawodnik wykonuje dwa przejazdy slalomu giganta

11.00 - start fazy finałowej, najlepszych 16 zawodniczek i 16 zawodników zmierzy się w slalomie równoległym

Dołącz do nas na Facebooku