Aktualności z tatrzańskich stoków - sypie śnieg!

W Jasnej i w Tatrach Wysokich śnieg sypnął od wczorajszego popołudnia. I padać nie przestaje. Według ośrodka meteorologicznego spadnie go dzisiaj i przez weekend znacznie więcej. Na narciarzy czekać więc będzie nawet 50 cm świeżego puchu. A co ważne, od soboty ma świecić słońce choć temperatura spadnie poniżej zera.

W ośrodku narciarskim Tatranská Lomnica czynne są trasy zjazdowe: Generál, Es~eka, Eueoriedky Východ, Eueoriedky Západ, Štart Východ, Štart Západ, Grand slneená, Buková hora Západ, łącznie o długości prawie 10 km.

Na Przełęczy Łomnickiej pojawi się pierwszy tej zimy Fresh Track na puchu - doskonałe poranne szusowanie na nartach z doskonale przygotowanymi stokami. Wyjątkowych przeżyć z profesjonalnym przewodnikiem doznają narciarze w każdy czwartek i niedzielę o godz. 7.00, jeszcze przed oficjalnym otwarciem kolejek linowych.

I ważna wiadomość: od weekendu będzie można w pełni skorzystać z tegorocznej nowości Audi Ski Areny . Na trasie z Eueoriedky ustawiono specjalną trasę slalomową z pomiarem czasu. Jest ona tak przygotowana, aby każdy bardziej doświadczony narciarz mógł ją przejechać i sprawdzić się jak sobie poradzi na bramkach. Nartostrada jest ciekawie wyprofilowana i liczy 400 metrów. Zabawa i sportowe emocje gwarantowane.

Z kolei na Štrbskim Plesie czynne są trasy: Es~eko, Interski, Junior, Turistická, Solisko oraz Furkota. Szusowanie odbywa się na 9 km tras. Narciarze korzystają w pełni z uroków narciarstwa w ośrodku nad Jeziorem Szczyrbskim.

W Jasnej na górze Chopoka temperatura -7 a na Białej Puti -1,5 stopnia. Czynnych jest 19 kolejek i wyciągów narciarskich. Na stokach leży około 70 cm śniegu, a warunki do uprawiania narciarstwa są coraz lepsze dobre. Pogoda sprzyja, a ponieważ temperatura utrzymuje się poniżej zera, można będzie naśnieżać kolejne trasy zjazdowe.

Nowością we wszystkich ośrodkach jest aplikacja mobilna GOPASS, która umożliwia klientom wygodne robienie zakupów dosłownie poprzez dwa kliknięcia - stojąc już przed bramkami.

Dla tych, którzy chcą poszusować samodzielnie i nie zamartwiać się o swoje pociechy, również mamy dobrą informację . Na stokach w Tatrach Wysokich i w Jasnej przygotowano specjalne miejsca z opieką nad naszymi najmniejszymi gośćmi. Znajdują się w parku dla dzieci Koziołkowo (słow. Kamz~kovo) na Łomnickim Stawie w Tatrzańskiej Łomnicy oraz w Maxilandzie Jasna na Białej Puti pod Chopokiem, gdzie w sezonie zimowym gospodarze zapewniają usługi babysittingu.

Więcej informacji: www.jasna.sk www.vt.sk www.gopass.sk