Polscy alpejczycy trenują w Australii

Trójka najzdolniejszych młodych narciarzy objęta programem szkoleniowym TAURON Bachleda Ski wyruszyła na południową półkulę, by w zimowych warunkach przygotować się do nadchodzącego sezonu. Poza treningiem czeka ich także pierwszy w nowym sezonie sprawdzian formy w zawodach FIS.

Po dwóch letnich zgrupowaniach na alpejskich lodowcach w Val d'Isere i dolinie Zillertal (Hintertux), Kasia Wąsek, Kuba Ilewicz i Piotr Oramus z teamu TAURON Bachleda Ski wyruszyli pod opieką trenera Piotra Ilewicza na 3,5 - tygodniową wyprawę do Australii.

 

Wizyta na południowej półkuli pozwoli im na najlepsze przygotowanie do nadchodzącego sezonu (w Australii zima trwa od czerwca do sierpnia).

W znanym ze stromych tras ośrodku Mt. Hotham, czy położonym jedynie 3 godziny jazdy od Melbourne Mt. Buller, które odwiedzą nasi narciarze, panują obecnie świetne warunki do jazdy. W ciągu ostatnich kilku dni spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu, a temperatury stale utrzymują się poniżej zera.

Poza treningami całą trójkę czekają pierwsze w nowym sezonie starty. W sumie wezmą udział w 10. zawodach FIS, w tym w 6. slalomach i 4. slalomach gigantach.

Po dwóch zgrupowaniach w Europie zawodnicy są w znakomitej formie i do Australii jadą z nastawieniem na dobre wyniki. Dla Kasi i Piotra będzie to okazja na poprawę swoich pozycji w rankingu FIS, Kuba zaś powalczy o punkty potrzebne do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Wszelkie informacje na temat startów reprezentantów Polski i relacje z wyjazdu  znaleźć będzie można na stronach: www.tauronbachledaski.pl i www.facebook.com/TauronBachledaSki