Na zmianę stylu życia nigdy nie jest za późno!

[Reklama]

 

Korzystasz z ostatnich chwil białego szaleństwa? A może tęsknisz już za ciepłem i słońcem? Marzy Ci się rower, rolki, spacer? Nie pozwól aby w ulubionych aktywnościach przeszkodziły Ci bóle stawów!

 

To problem, który dotyka zarówno osoby zdrowe i aktywnych fizycznie, jak i te prowadzące bardziej "osiadły" tryb życia. Może się pojawić u sportowców zawodowych oraz u tych uprawiających sport rekreacyjnie. Bóle stawów towarzyszą także wszystkiego rodzaju kontuzjom i mogą być wywołane nadwagą. Jak widać przyczyn jest wiele. Zasadniczy skutek natomiast jeden - znaczny dyskomfort życia. Czy można mu jakoś zaradzić?

Na szczęście tak! Zacznijmy od profilaktyki. Zdrowy tryb życia może uchronić nas przed nadwagą i chorobami cywilizacyjnymi oraz poprawi naszą ogólną kondycję i nastrój. Pamiętajmy bowiem, że wysiłek fizyczny wzmaga w organizmie produkcję endorfin czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Zwróć uwagę, aby zarówno trening, jak i dieta były odpowiednio dobrane i dopasowane do twoich potrzeb i możliwości. Jeśli jesteś typem kanapowca zdecyduj się chociaż na codzienny spacer i unikaj niezdrowych przekąsek. To na dobry początek. Pamiętaj, że robisz to dla siebie, a przecież dbanie o siebie to sama przyjemność. Zrelaksuj się i zwróć uwagę czy nie śpisz zbyt krótko. Stres i brak odpoczynku także działają na Twoją niekorzyść. Dzięki profilaktyce zwiększasz swoje szanse na niedoświadczenie bólu stawów. A co jeśli jest już za późno i dają one o sobie znać?

 

Przede wszystkim nigdy nie jest za późno na zmianę stylu życia! Zacznij zatem od razu. Niezależnie od tego czy nie masz kondycji, za to masz nadwagę czy prowadzisz aktywny tryb życia, ból stawów może dotyczyć także Ciebie. Aby go zmniejszyć, a jednocześnie poprawić komfort życia i umożliwić sobie uprawianie sportów czy choćby codzienne spacery i wyjścia po zakupy bez przykrego bólu, możesz zacząć zażywać nowe na naszym rynku preparaty z kolagenem.

 

Kolagen jest białkiem, z którego zbudowane są włókna skóry, ścięgien, kości, chrząstka i pozostałe tkanki łączne. Jest najważniejszym białkiem tkanki łącznej organizmu, niezwykle elastycznym i wytrzymałym. Jednym z preparatów kolagenowych dostępnych na rynku jest 4Flex, zawierający aż 10g hydrolizatu kolagenu, a jego działanie potwierdzone jest badaniami. Przenika do tkanki chrzęstnej i działa na nią regenerująco. Dzięki odpowiedniej koncentracji w chrząstce, 4Flex wspomaga procesy odbudowy chrząstki stawowej, dzięki czemu zwiększa ruchomość i elastyczność stawów, i w konsekwencji zmniejsza ryzyko przeciążeń i kontuzji stawów oraz podwyższa sprawność fizyczną.

Każdy dbający o swoje zdrowie zapyta słusznie czy 4Flex jest środkiem bezpiecznym? Tak. Bezpieczeństwo stosowania zawartego w nim hydrolizatu kolagenu zostało potwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

 

Ponieważ jednak dostępne są aż 3 wersje preparatu, warto dobrać odpowiednią dla siebie. Klasyczny wariant 4Flex to najnowocześniejszy suplement diety zawierający hydrolizat kolagenu, przeznaczony dla osób dorosłych. Zażywanie jednej saszetki dziennie pozytywnie wpływa na wszystkie elementy stawów: chrząstki, mięśnie i kości. 4Flex Classic dodatkowo zawiera witaminę C, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie chrząstki i kości. Jeśli natomiast sport to Twoje drugie imię, wybierz 4Flex Sport, wzbogacony o L-karnitynę. Dzięki jej właściwościom przyspieszysz regenerację mięśni po dużym wysiłku fizycznym. Niezależnie jednak od tego, który preparat wybierzesz pamiętaj, że liczy się systematyczność, ale także długotrwałość jego zażywania. Pierwsze efekty zobaczysz już po kilku tygodniach stosowania, a najlepiej jeśli będziesz go regularnie przyjmować przez przynajmniej 6 miesięcy. Niech zatem dbałość o stan naszych stawów wejdzie nam w krew na stałe, tak jak zdrowy i aktywny tryb życia!

Dowiedz się więcej na www.4Flex.pl !